| anonim_4396 a întrebat:

Inainte de a pune intrebarea, am sa ma prezint: Sunt un baiat de 19 ani, inalt si bine facut, sociabil, prietenos, glumet, avand foarte multi prieteni si prietene. Problema mea este faptul ca nu reusesc sa imi fac o gagica, deoarece aspectul fetei nu ma ajuta, am un nas mare care imi strica fizionomia fetei. Cum am spus mai sus am prietene, insa nu pot depasii aceasta bariera a prieteniei. Am avut niste incercari de a imi marturisii sentimentele, insa am esuat, si am stricat prietenia. Acum intrebarea: De ce voi fetele, aveti prieteni baieti, si ii amagiti aiurea, sperand ca v-ar place de ei? O sa povestesc pe scurt genul asta de relatie prin care am trecut eu. O colega, cu care vorbesc foarte deschis despre orice subiect, si cu care imi pierd timpul pe afara, strand, petreceri, etc., as putea spune ca suntem intr-o relatie adevarata, insa sunt sigur ca ea nu ma place decat ca amic. Am incercat o data sa o sarut, in timp ce ne prosteam in lift, si eram singuri, insa cand m-am apropiat de gura ei mi-a pus mana la gura, un moment jenant, in care nu am mai vorbit o perioada de timp. Ne cunoastem de mai bine de 9 ani, din clasa a V-a, acum suntem amandoi la facultate, ea la Universitate, iar eu la Politehnica. Eram in parc o data cu ea si cu 2 prietene de-ale ei, si primeste un mesaj de la un baiat, cu care banuiesc ca a fost impreuna si s-au despartit, deoarece incepuse sa vorbeasca despre el, eu intelegand ca inca ii place de el. Mai inainte sa iesim in parc, s-a rugat de mine sa ies in parca cu ea si prietenele ei, avand texte de genul: mi-e dor de tine, dupa ce am acceptat imi spune: te ador. Ce vreau sa subliniez si termin, Pe parcursul anilor am inteles ca aspectul fizic are o mare importanta in ochii persoanei de sex opus, nu are nicio importanta cat de bine se simte persoana aceea langa tine, daca nu te place din punct de vedere estetic, doar banii cred ca mai pot diminua din uratime happy, si sa o faca sa te accepte ca iubit. Tin sa precizez ca nu doresc mila voastra, cu raspunsuri de genul nu esti urat, conteaza interiorul, abureli din astea, ma repet: am vorbit cu destule fete, si stiu cum gandesc, si cum isi aleg iubitii.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Salut!
In primul rand, ca baiat nu e o problema prea mare aspectul, si sunt sigur pe ce spun. Daca stii sa compensezi prin inteligenta, igiena si imbracaminte, fetelor nu le pasa prea mult ca nu esti frumos, atat timp cat nu intoarce lumea capul dupa tine pe strada.
Din prieteniile cu fete nu te astepta sa ajungi la relatii, daca nu vine de la sine in cateva luni, si ea umbla cu altii, nu ai nici o sansa. Majoritatea fetelor sunt cu gandire de curva, ti-o spune un baiat de 21 de ani, trecut si prin relatii si prin 'prietenii' cu fetele, care te iau cu texte ca tin la tine, ca ce s-ar face fara asa un prieten, pana te exploateaza, iar apoi, daca ai nevoie de ele, n-au chef de tine.
Relatiile apar cand ai viata sociala foarte dezvoltata, atunci te vad fetele interesant, cand nu te imbraci la fel mai mult de doua zile la rand, umbli din local in local zi de zi, si eventual ai si o masina frumusica. Daca ajungi in postura asta, sa nu faci prostia sa ai incredere intr-o fata, s-o lasi sa fie 'aleasa'. Aproape toate (am zis aproape ca sa nu par misogin rolling on the floor ) ar cauta sa te prinda sub papuc, apoi te tin in santaj emotional, oricat de mare si de bazat ai fi.
De aia aproape toti baietii care au succes la fete sunt curvari. Nu ca ar fi interesant sa treci din *** in ***, e foarte dificil de gasit o fata si frumoasa, si sociabila, pregatita de o relatie stabila din care sa nu aiba nimic de castigat.
Abia cand vei umbla cu fete trecute de facultate, care au dat de responsabilitati, si se gandesc la viitor, vei avea sanse sa-ti gasesti iubita.
Pana atunci, ele sunt setate pe distractii si teribilisme (desi sustin exact opusul), nu poti face altceva decat sa intri in joc.

4 răspunsuri:
| ceco a răspuns:

Salut Iti recomand site-ul www.artaseductiei.ro acolo vei gasi mai multe articole care te vor ajuta plus baietii de pe forum care sunt foarte deschisi

| Blamely a răspuns:

Nu prea văd rostul "întrebării" tale, dar presupun că voiai să te descarci.
Să fiu on-topic şi să îţi dau un sfat, fă-ţi o operaţie estetică la nas, dacă eşti atât de JALNIC să crezi că datorită nasului tău care nu e simetric cu faţa nu te plac fetele.
Adică, pe bune. Te ascunzi în spatele unui banal complex. Uită-te în jurul tău, sute de cocalari urâţi au prietene de 20 de ori mai frumoase ca ei.
Tu pari un tip inteligent, ei nici măcar inteligenţă nu au. Nu au absolut nimic, decât nesimţire şi tupeu.
Cum spunea cineva mai sus, îţi lipseşte tupeul. Fii mai încrezător în persoana ta, nu te mai gândi că nicio fată nu se va uita la tine datorită nasului.
Dacă vrei o iubită nu mai încerca să cauţi una în cercul tău de prieteni. Odată ce eşti "friendzoned" e greu să depăşeşti asta.
Cunoaşte fete noi şi ai grijă să păstrezi o relaţie puţin mai diferită decât cea de prietenie.

| lorena15 a răspuns:

Esti baiat:3 fii tupeist mai:3

| Lucas_Raj_1986 a răspuns:

Totul este in regula cu tine.Dar iti lipseste ceva:tupeul. Daca atunci in lift ai mai fi incercat o data, altfel stateau lucrurile acum. Pune accent pe tupeu, dar nu acela de prost gust.