| viataeopoveste a întrebat:

Hey! intrebare in general pentru baieti big grin. Cand ii ziceti unei fete dupa o relatie de aproximativ 2 luni ca va este draga si ca tineti mult la ea asta inseamna ca o iubiti >:? tineti cont ca nati mai zis niciodata asa ceva.

6 răspunsuri:
| Gstefan a răspuns:

A iti fi draga o persoana si ca tii mult la ea nu e aceeasi chestie cu a o iubi. Doar insemna ca s-a atasat de tine, dar in alte 2-3 luni o sa zica ca o si iubeste.

| viataeopoveste explică (pentru Gstefan):

Mi-a zis big grin in uultimul timp de n ori laughing)

| Vix999 a răspuns:

Te iubesc = te iubesc, vreau planuri de viitor cu tine, vreau sa impart totul cu tine, vreau sa iti fiu alaturi etc.
tin la tine = tin la tine, imi place de tine, imi place sa stau cu tine, imi esti draga ca persoana, nu as vrea sa te vad suferind etc.
Vezi diferenta?

| Cleopa a răspuns:

Eu am avut o experienta de viata mai neplacuta si am invatat ca cuvintele uneori nu inseamna chiar nimic. poate sa iti spuna din prima zi ca te iubeste, daca nu eexista fapte care sa demonstreze asta, vorbele nu au nicio valoare...

| Orafixa a răspuns:

Nu neaparat poti sa ii pui chestia asta doar ca s a nu i dea de banuit ca joci la 2 capete sau chiar o spui din inima simtindute atacat de alt baiat care tot filtreaza cu ea.