| MihaaMihaela a întrebat:

Hey...la scoala e un baiat de care imi place si...nu stiu cum sa ma comport ca sa-l fac sa ma vrea[placa] adica glumesc si rad cu el suntem prieteni buni dar vreau sa imi dati idei cam ce sa fac. Vreau sa par mai indrazneata mai rea decat inainte.Sa fiu cumva ca sa ma placa[mai irezistibila]. Plz help! daca nu ma puteti ajuta cu asta macar imi puteti zice cum sa ma schimb? Vreau sa fiu mai indrazneata mai amuzanta decat sunt acum.Eu sunt cateodata mai retrasa dar nu mereu doar cand ma emotionez[adica foarte rar]dar vreau sa stiu macar asta. funditaaa

3 răspunsuri:
| RazvanGeorge a răspuns:

Mda, exact in aceeasi situatie sunt si eu cu fata pe care o plac... uite cateva stafuri: incearca sa te apropii mai mult de el, propune-i tu o iesire in oras ( mall, cafenea, pizzerie etc), fa-i un mic cadou sa vada ca-ti pasa de el ( sa nu fie foarte scump cadoul), fa-i complimente ( ex: ce fain te-ai imbracat azi; esti un scump; esti un dragut etc.), incearca sa povestesti cu el despre diferite teme interesante care il preocupa si incearca mereu sa-i arati ca esti diferita de celelalte fete si ca o relatie cu tine ar fi cea mai buna alegere. Sper ca te-am ajutat! Iti doresc succes si multa bafta in viata!

| Rikkimpossible a răspuns:

Daca stii ce ii place, ai putea sa te schimbi cam cum vrea el. daca nu merge nici asta inseamna ca:
1. nu-l cunosti tu bine
2. nu e baiatul potrivit