| anonim_4396 a întrebat:

CITITI VA ROG! Buna TPU, iubesc o fata foarte foarte mult si am fost prieteni buni pana acum in decembrie, m-am cam certat cu ea, si de atunci mi-a dat si ignor pe mess si nu vrea sa mai vorbeasca cu mine desi pana acum am mai vorbit de maxim 5 ori dar fara rezultat...multi imi zic sa ma duc sa vorbesc cu ea dar nu stiu de ce nu pot, ma emotionez prea tare uneori in prezenta ei si parca uit tot ce am sa-i spun, raman mut. Daca o privesc incep sa-i zambesc si ea la fel chiar daca a zis ca numai vrea sa vorbeasca cu mine.Nu am fost niciodata impreuna dar o iubesc de mult timp. Cand eram prieteni mi-a spus ca ii sunt drag si odata mi-a spus pe mess ceva de genu.: "vreau sa-ti spun ceva.eu te -- love struck te >--:*:" " dar nu mi-a zis tot si mi-e greu sa cred ca vroia sa spuna "te iubesc" pe atunci mereu ne zambeam cand ne vedeam dar nu vorbeam prea mult. Vreau sa stiu cum pot face sa ma impac cu ea si sa fim mai mult decat prieteni si daca ea ma place sau m-a placut vreodata si Cum sa scap de timiditate care o am in prezenta ei? va rog dati-mi cateva sfaturi

Răspuns Câştigător
| Eusicamatat a răspuns:

Pai daca tii cu adevarat la ea incerca sa iti ceri scuze si ia-ti inima in dinti si spune-i ce simiti altfel vei regreta poate si ea simte la fel crede-ma am patit-o comunica si u cu ea incearca sa vezi ce ii place si ce nu convingeo ca sunteti facuti unul pentru altul... eu iti urez bafta nu uita daca nu risti nu castigiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Eusicamatat a răspuns (pentru devil2279):

Bafta imi dai si mie funda sad

| rousz a răspuns (pentru Eusicamatat):

Nu cred ca este nevoie sa-si ceara scuze, pentru ca el nici macar nu stie ce vrea fata asta cu adevarat, dupa nu cred ca vrei sa te i-a de fraier caci nu e bine, Incearca sa vorbesti cu ea fata in fata nu prin ''sticla''winking si atunci sa vezi ce are ea de gand si daca te priveste si ea altfel si daca sentimentele ce le simti tu iti sunt impartasite!

Răspuns utilizator avertizat
| rousz a răspuns (pentru devil2279):

Nu ai pentru ce! succes

23 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Lasa timiditatea, si vorbeste cu ea pur si simplu. Doar fata in fata iti poti da seama, ce simte ea cu adevarat.

| BlueBird a răspuns:

Cateodata lucrurile de genul asta conteaza prea mult... De aceea lasa timiditatea de o parte. Trage aer in piept ca si cum ai vrea sa te pregatesti sa inoti si spune-i. Nici nu vei crede cat de bine te vei simti dupa asta. Fetele inteleg acest "sacrificiu" daca pot sa ii spun asa. Daca nu o faci acum vei regreta!

| MiK3L a răspuns:

Fratie ai mare grija. Daca ea tinea la tine nu cred ca v-ati fi certat, nu cred ca ai fi primit ignore. Daca vrei sa mai rezolvi ceva, parerea mea : Cereti scuze tu ( da. tu ca asa-i normal ), spune-i ca nu se va mai repeta. Poate ea nu se astepta din partea ta sa speri la mai mult. Cere-ti iertare, si roag-o sa fiti cum ati fost inainte, adica prieteni. ( Spun asta din proprie experienta!)

Răspuns utilizator avertizat
| rousz a răspuns:

Buna! ceva frumos ceea ce spui tuwinking iti dai seama ca daca ti la ea normal ai ceva emotii si te pierzi, dar incearca sa te stapanesti, fi mai sigur pe tine si arata-i si ei chestia asta, caci, cu aceasta timiditate nu poti face nimic, mai mult te trage-n jos si daca nu reusesti sa-ti stapanesti emotiile nu cred ca se va intampla mare lucru decat sa ti-o ia altul inainte si nu cred ca-ti doresti chestia asta! da de ea intr-un fel nu stiu si vorbeste-i!

Răspuns utilizator avertizat
| rousz a răspuns (pentru devil2279):

Eu nu ti-am spus sa incerci cu alta fata, ai inteles total gresit ceea ce ti-am scris eu

| Eusicamatat a răspuns:

Mersi kiss

Răspuns utilizator avertizat
| Eusicamatat a răspuns (pentru devil2279):

Da mersi esti tare dragut si romanticbatting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| Eusicamatat a răspuns (pentru devil2279):

happy sper

| Eusicamatat a răspuns:

Eeee nu neaparat cool

Răspuns utilizator avertizat
| CreangaVerde a răspuns:

I-a ceva la masea

Răspuns utilizator avertizat
| CreangaVerde a răspuns (pentru devil2279):

Da la mine merge

| CreangaVerde a răspuns (pentru CreangaVerde):

Functioneaza, atunci cand consumi bauturi alolice ai un tupeu neimaginabil, da in caz ca faci asta sa te abti sa nu o injuri, bafta!