| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, am o dilema care m-a nelinistit toata noaptea. Abia am reusit sa inchid un ochi. Un tovaras mi-a povestit ieri ca a fost la nunta unor prieteni de ai lui si dupa cateva zile de la nunta fata cauta pe Facebook oferte pentru concediu de luna de miere iar barbatul nu misca un deget. A zis ca fata posteaza pe toate grupurile cersind pareri despre locatie si preturi. Cand am auzit era sa scap berea din mana. Cum ati reactiona fetelor in situatia asta? Sa cautati voi locatie de luna de miere iar barbatul sa stea indiferent?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Bă, da' s-a umplut lumea de cârcotași.
De unde știe tovarășul tău că nu există o înțelegere între ei?
Fata l-a rugat să o lase pe ea să aleagă locația pentru luna de miere, iar el, iubind-o foarte mult și vrând să-i facă plăcerea, a fost de acord.
Și au uitat amândoi să-l anunțe și pe tovarășul tău, ca să nu mai dea pe spate de mirare. laughing

(Și iubita mea m-a rugat "pot să aleg eu unde mergem în vacanță în vara asta?" am spus "da" iar acum ea se ocupă, iar eu nu mișc un deget, cum spui tu. Și care e problema?)

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru Hammurabi):

Dar ca barbat care isi iubeste femeia mult si ii face placerea oare nu e mai frumos sa se ocupe el de vacanta cu locatia aleasa de ea?

| Hammurabi a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Depinde ce femeie ai lângă tine.
Dacă ai una cu aproximativ acelaș nivel de inteligență cu tine, nu e cazul să faci pe "protectorul" în chestii care nu țin exclusiv de forța fizică.
Pentru că n-are sens să-i subapreciezi capacitățile.

| sofisis a răspuns (pentru Hammurabi):

Ma inseli? :O:O:O:O Rusine!

| Hammurabi a răspuns (pentru sofisis):

Pe tine?
Niciodată.

| sofisis a răspuns (pentru Hammurabi):

Gata, ai scos pasarica pe gura. Am aflat! Ma duc sa plang. Revin tongue

| Hammurabi a răspuns (pentru sofisis):

Nu te lua după gura lumii.
Bârfe.

| sofisis a răspuns (pentru Hammurabi):

Nope. Not buying it

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E una pe tik tok din Timișoara care o face cu abonați, ai vazut o pe Cristina invone, posedata, mann o nunta inseamna iubire, resposabilitate laughinglaughing

| timidu89 a răspuns (pentru RAY):

Care e aia din Timișoara? Dar nu am cont de tiktok laughing

| RAY a răspuns (pentru timidu89):

Ana maria

| timidu89 a răspuns (pentru RAY):

Trimite link pe privat, ca Ane Mari sunt majoritatea tongue nu sunt detectiv sa o ghicesc

| RAY a răspuns (pentru timidu89):

Are alt cont

| Violleta2022 a răspuns:

Mi-ar place, inseamand ca asta este doar decizia mea, sa mergem unde doresc eu!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ei și? Careva din ei trebuie să caute.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu sta indiferent, aproba si aloca bugetul.
Ele sunt responsabile cu detaliile, dar bineinteles ca el e vinovat, daca alegerea e proasta.

| Sofer a răspuns:

Eu cred ca cei doi s-au căsătorit din greșeala laughing. Planurile de vacanta se fac împreună. Acesta nu e un cuplu potrivit.

| Emma30555 a răspuns:

Ce probleme au cate unii. Daca ea se pricepe si ii place e normal sa caute ea, nu scrie nicaieri ca trebuie sa caute barbatul, de fapt detaliile astea tin mai mult de abilitatile femeilor, probabil ea e genul ala care se ocupa de o problema in detaliu cauta locul perfect si pretul perfect, eu personal nu am rabdare, dar asta nu inseamna ca alte persoane nu au.

| LordCristobal a răspuns:

Sincer nu e normala situația.
Păi într-o căsnicie bărbatul trebuie sa fie capul familiei și să aibă spirit de inițiativă.

| alexandraionela1234 a răspuns:

Ca fata, daca sotul, respectiv iubitul ar face asa, ori cu el ori fara el ar fi același lucru. Într-un cuplu trebuie sa existe comunicare, schimb de păreri etc... Daca nu exista asta, mai devreme sau mai târziu unul se va satura, in cazul tau femeia, si într-un final tot se va termina... Va căuta atenție in altă parte, alt bărbat ii va oferi atenția lui, si asa ea se va îndepărta si se va ajunge la despărțire. Genul asta de relatii nu tin mult. Pana apare a 3 persoana care isi da interesul pentru persoana aflata in cauza

| acalmfuccboi a răspuns:

Literalmente, aș comite o crimă no cap frfr