| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, ce este de facut in situatia asta? Un cuplu se muta impreuna iar baiatul ii spune fetei sa gateasca dar ea refuza pentru ca nu e "sluga cratitei", iar cand fata ii spune baiatului sa duca gunoul el refuza pentru ca nu e "sclavul sotiei".

Răspuns Câştigător
| xilef123 a răspuns:

Despărțire

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine fiecare cu piz masii. sclifositele din secolul 21 nu stiu de mancare, doar 2 procente din ele stie de curatenie gatit si rufe. Alea cand le cauti nu iti raspunde si te lasa cu marfa sa expire din senin. Cine e macho man nu se plange dupa femei traieste singur toata viata schimband femeile ocazional

| darrio2007 a răspuns:

Nu sunt făcuti să fie impreună. Despărtirea este inevitabilă.

| Adry05 a răspuns:

Sarcinile se împart. noi gătim împreună, sau dacă unul se duce să gătească celălalt îl întreabă dacă îl ajută sau nu, cum mi se pare de bun simț. Curățenia o împărțim pe moment. Gunoiul îl duce cine iese în momentul în care se strânge gunoi de aruncat

| RAY a răspuns:

Ai dreptate, e absurd, lipseste maturizarea, comunicarea, intelegerea

| LoveSleep a răspuns:

Simplu. Să facă schimb.

| SilentRain a răspuns:

Doii mucos lipsiți de maturitatea
Sa împartă responsabiltati pe o foaie de hârtie ca la grădinița

| LoveSleep a răspuns (pentru SilentRain):

Doii mucos fraierii.

| SilentRain a răspuns (pentru LoveSleep):

N-am zis asta ....sau poate puțin de tot

| LPCTSTR a răspuns:

Degeaba s-a mai mutat subsemnatul cu subsemnata.
Intr-o relatie trebuie sa existe simbioza; daca ala vrea haleala, sa ceara frumos, daca zice nu, aia e, iti faci singur; gunoiul il duci indiferent, puturosule.

| Holiday a răspuns:

Astea-s probleme minore, ce te faci daca nu vrea sa mulga vaca, sau sa dea de mancare la gaini...laughing

| ancaval a răspuns:

Fiecare ar trebui să își știe locul.
Dacă refuză să facă mâncare, atunci ce mânâncă? El ar trebui să îi dea papucii ei!

| aumih16 a răspuns:

Pai poate nu ii place sa gateasca! eu stiu! cum nu toti baietii barbatii gatesc! asa si cu fetele femeile! ele vor doar sa se resfete! sa se bucure de viata! si atat! dar acum pe bune nu ele ar trebui sa o faca! cine sa o faca baietii barbatii!

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Atunci ce rost mai are sa se mute impreuna? Fiecare trebuie sa isi cunoasca responsabilitatile, sa se ajute reciproc. Iubirea nu tine de foame laughing. Daca astepti sa ti se aduca totul la nas si tu sa nu faci nimic mi se pare urat, o pereche trebuie nu doar sa se inteleaga bine ci si sa intretina o gospodarie impartindu-si fiecare responsabilitatile.La intrebarea ta cu ce este de facut in situatia asta, pai este simplu jet la mama ta acasa si gata.Multa sanatate!