| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, iar m-am certat cu sefu ca nu ma concentrez la munca dar el nu poate intelege ca eu am niste dileme care trebuie clarificate. Dar dupa asta am decis sa facem pace si la pauza de masa a incercat sa ma inteleaga. I-am cerut parerea privind team buldiginurile si delegatiile. Care este scopul lor de fapt? Sa puna barbatul insurat la incercare sau sunt de fapt un refugiu pentru ei de la viata stresanta de familie. Sefu a ramas masca si pe ganduri dar a raspuns pozitiv si a zis ca delegatiile si teambuldigurile sunt de fapt pentru binele angajatilor in sensul ca ii ofera refugiu de la stresul serviciului dar mai ales stresul de acasa. Asa creste profitabilitatea firmei. Voi ce parere aveti? Credeti ca delegatiile si teambuldingurile sunt un refugiu de la viata stresanta de familie? Oarecum toate se leaga, altfel de ce s-ar enerva sotiile ca sotul pleaca in delegatie?

Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

Pai si alea de marinari?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La munca e stres mai mare decat acasa cu femeia. Daca era orar de 6 ore pe zi 4 zile munca si 3 acasa era viata buna

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru mgtow):

Suprinzator am colegi care cer mereu sa stea peste program ca sa nu stea acasa cu nevasta chiar s-a certat sefu cu unii colegi ca asa nu merge sa stea in fiecare zi peste program

| mgtow a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Lol ce nebuni eu as fugi de la munca mai repede. Castiga mai mult daca sta peste program? Macar spune-i lu sefu sa nu le dea nimic daca se ofera voluntari sa vezi cum pleaca acasa

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru mgtow):

Da orele suplimentare se platesc

| GdX a răspuns:

In team building-uri se fac fel si fel de jocuri pe echipe. Interesante unele dintre ele pot spune. Oamenii mari ajuns sa se comporte ca niste copii. Gasesti pe internet multe din aceste jocuri. Seara de obicei se termina cu o prezentare a firmei din partea mananementului cu maretele realizari si timp liber ca fiecare sa faca ce vrea, dar dupa o zi de alergat, tras cu arcul, pictat, dormi bustean. Daca nu ai nimic de facut acasa, poti sa mergi si intr-un team building.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca ei nu ar avea ceva de castigat de pe urma asta, nu le-ar mai face. Si aici ma refer la companie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teambuildingurile sunt un bullshit. Nu stiu de ce, dar mereu am cautat sa imi fac prieteni in afara liceului, a facultatii, a job-ului etc. Ultimul lucru pe care il vreau e sa imi pierd timpul pretios intr-un teambullshit cu colegii. Tot ca la munca m-as simti.