| alexandrunaj a întrebat:

O viata stresanta te face sa iti pierzi inteligenta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EneCristian a răspuns:

Pai problema suntem noi ca fiinta umana MURIM de batranete si creierul cu noi deci da poti face exercitii mentale si sa recuperezi dar nu te astepta sa fi in forma maxima sau la un miracol e ca si cum ai pune o palnie ingusta.

3 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Nu insa batranetea da (mor neuroni) insa si stresul afecteaza tot corpul deci incearca sa te calmezi relaxeaza-te insa inteligenta nu e afectata foarte mult de stres.

| alexandrunaj explică (pentru EneCristian):

Acest mic procent(de inteligenta), afectat, poate fi recuperat prin exercitii mentale, sau odata afectat e pierdut ireversibil?

| EneCristian a răspuns (pentru alexandrunaj):

Pai problema suntem noi ca fiinta umana MURIM de batranete si creierul cu noi deci da poti face exercitii mentale si sa recuperezi dar nu te astepta sa fi in forma maxima sau la un miracol e ca si cum ai pune o palnie ingusta.

| KillaNoFilla a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva.