| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, vreau sa spun ca am scapat pe jos si am spart paharul de vin....am patat covorul. M-am emotionat gandindu-ma la urmatoarea situatie scapata de sub control povestita de colegul meu de munca. Mi-a povestit ca a iesit cu gasca lui de oameni casatoriti si cu copii la un restaurant. Langa masa lor era o masa la care se aflau 2 fete sexy, elegante, tinere. Colegul meu si unul din prietenii lui le sorbeau din priviri iar sotiile lor i-au prins. Colegul meu a primit o palma iar sotia celuilalt a facut ochii rosii si a dat cu pumnul in masa dupa care s-a ridicat si a cerut chelnerului sa ii mute la o masa departe de fetele acelea. Voi cum ati reactiona in asa situatie?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Iti dai seama că postarea asta "e un pamflet și trebuie tratată ca atare nu? Adică ori asta, ori tipul ăsta are cea mai activa viața socială din Romania, o tine numai în petreceri și ieșiri cu șefi, colegi, prieteni, toți sunt însurați și nu discuta despre nimic altceva decât despre cât de rău e sa fii însurat și cât de bine e sa fii neînsurat. E un rollercoaster neîntrerupt de situații senzaționale, șocante, care de obicei pe eroul nostru îl lasă mut, lat, dat pe spate, își scăpa cafeaua, vinul, telefonul, mâncarea, pisica de uimire când se vede pus în aceste situații.

13 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

2 fete sexy. Ii timpul sa va opriți din a vedea femeile doar ca un obiect sexual. Da, arată bine foarte atrăgătoare, dar nu sunt aici ca sa fie ‘sorbite’ din priviri de bărbați.
Foarte inconfortabil pentru ele.
Bărbați aceștia nici nu au realizat ce înseamnă respect fata de femeile cu care sunt.
In loc sa își lase bărbați și sa plece mai au stări de nervi in care fac alegeri care numa înrăutățesc situația.
Nu îmi vine sa cred ca copii trebuie sa treacă prin asta din cauza unor bărbați care cred ca femeile sunt un obiect sexual care trebuie sorbit. Sexismului este integrat in societate.

| Hammurabi a răspuns (pentru Clarity):

Un bărbat se poate uita pur și simplu, și la o tipă super sexy și la Viorica Dăncilă.
De unde știi pe care dintre ele o vede ca pe un obiect sexual?
I se aprinde vreun beculeț pe undeva? laughing

Dacă la masa alăturată ar fi fost unul beat mangă iar bărbații se uitau curioși când o să cadă ăla în nas, își mai luau palme peste ochi?
Deci?
Care e diferența dintre cele două "uitături"?
Au fost verificați dacă la prima au avut erecție? rolling on the floor

| Clarity a răspuns (pentru Hammurabi):

Spune-mi tu. unde se aprinde beculețul.
Tu crezi ca noi nu știm sa citim priviri, nu uita ca le ‘sorbeau’ din priviri și dupa aia au fost ‘prinși’.

Uitându-te la o femeie ca la un obiect sexual nu se bazează doar pe o erecție.
Eu zic sa te mai informezi.

| Clarity a răspuns (pentru VoidEternal):

Trebuie dat foc la pamflete de genul asta.
Eu sper sa aiba mai multe subiecte de vorbit. Tipul asta nu ii atât de nevinovat pe cum crezi, atât de uimit de situațiile astea.
Crede-ma ca ii acolo și face lucrurile astea dar nu realizează semnificația lor fiindcă este supus unor comportamente sociale și sexiste ale bărbaților din jurul lui.

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru VoidEternal):

Nu e pamflet

| VoidEternal a răspuns (pentru Clarity):

Iti dai seama că postarea asta "e un pamflet și trebuie tratată ca atare nu? Adică ori asta, ori tipul ăsta are cea mai activa viața socială din Romania, o tine numai în petreceri și ieșiri cu șefi, colegi, prieteni, toți sunt însurați și nu discuta despre nimic altceva decât despre cât de rău e sa fii însurat și cât de bine e sa fii neînsurat. E un rollercoaster neîntrerupt de situații senzaționale, șocante, care de obicei pe eroul nostru îl lasă mut, lat, dat pe spate, își scăpa cafeaua, vinul, telefonul, mâncarea, pisica de uimire când se vede pus în aceste situații.

| Violleta2022 a răspuns:

M-as amuza teribil pe seama pitipoancelor si a celor 2 barbati care admirau sexoasele de alaturi, dar nu mi-ar pasa deloc, fiindca barbatii insurati tot cu nevestele s-au intors acasa laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Pana la urma, situatia cea mai dramatica este ca ai patat covorul si acum o sa ai tu ochii rosii, de la femeia care te va pune sa-l freci, pana ii scoti petele.

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru Violleta2022):

Nu ma pune nimeni sa sterg pentru ca 1. nu primesc ordine, iar 2. locuiesc singur..pata aia e cea mai mica problema

| VoidEternal a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Lasand glumele la o parte e posibil sa ai o problema cu urechea interna.
PS: Am glumit cand am zis sa lasam glumele la o parte.

| Violleta2022 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Bravo, atunci stai cu covorul patat, ca sa-ti aduci aminte de momentul care a generat-o.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai, as lasa nevestele sa se mute, daca au cerut. Mie imi convine masa, raman acolo si continui sa ma holbez =p~

| Lukasssz a răspuns:

Barbatii aia chiar sunt SCLAVII SOTIEI.Adica trebuiau sa raspuna rastit"fa eu ma uit la cine vreau eu! "

| 19flo79 a răspuns:

laughing

Daca cele doua tipe tinere erau sexy foc, tot ce s-a intamplat a mers pe cursul normal si evident al lucrurilor laughing

Oricat mi-as stoarce creierul, nu pot vedea diferit aceasta situatie