| NIKOLETA111777 a întrebat:

Hey..ma puteti ajuta si pe mine? sunt agitata rau de tot,,,, acum cateva zile am sarutat un prieten de.al iubitului meu si ma simt foarte penibil, pentru ca e unul dintre amicii iubitului meu, nu stiu ce sa fac acum, eu si cu iubitul meu(andrei) suntem de vreo 3 luni impreuna si amikul lui spune ca s.a indragostit de mine, ma simt aiurea cand vad ca el ma priveste cand ma sarut cu andrei... e aiurea rau de tot, si nu ma intrebati dc l.am sarutat,, pfff chiar nu stiu ce a fost in capul meu,... help!

6 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Simplu...n-a fost nimic in capul tau.Nici tu nu stii ce vrei.Cu ce sa te ajutam pe tine, avand in vedere ca ti-ai inselat prietenul? In locul tau mi-ar crapa obrazul de rusine.

| IsabelaIssa a răspuns:

Daca prietenul lui vrea doar sa te incerce? Ca daca nu. nici nu il pot numi prieten. eu nu as face asa ceva prietenei mele. Cat despre tine, ce sa zic, vezi de cine iti place mai mult pentru ca nu stai bine in cercul in care esti. Bafta!

| Sara2 a răspuns:

Sunt de parere ca nu il iubesti pe prietenul tau, nu simti nimic pentru el, singura ta teama este ca amicul lui sa nu ii spuna pentru a nu il rani, si atunci daca ai bun simt te-ai simti tu mai penibil
vorbeste cu prietenul lui, spune-i sa uitati de acea faza, si gandeste-te bine la sentimentele care le ai pentru andrei
stiu un lucru: o fata cand iubeste nu se poate saruta cu altu
ai grija sa nu incurci sentimentele vorbeste cu tine in oglinda, fii sincera cu tine
pentru el ar fi ingrozitor sa afle ca iubita l-a inselat cu un prieten al lui

| us3r a răspuns:

Ai mustrari de constiinta, inseamna ca il iubesti mult pe prietenul tau si ca iti pare rau, dar totusi nu trebuia sa faci asa ceva. vorbeste cu prietenul tau poate te va intelege si te va ajuta in acest sens.

| Brunetsiica a răspuns:

Ai gresit happy si cred ca sti asta. Tu cum te-ai fi simtit daca Andrei ti-ar face asta? inselata! cel mai corect ar fi sa-i spui prietenului tau adevarul si sa-ti ceri iertare, va aprecia sinceritatea.te inteleg ca ti-e frica sa nu il pierzi. atunci ar trebui sa-i spui acelui amic ca ati iubesti prietenul, ca esti constienta ca ai gresit si ca nu vrei sa se mai repete si mai ales nu vrei sa-l pierzi pe Andrei. pupici happy

| Alecsandra16 a răspuns:

Trebuie sa ai grija cum te comporti cu prietenul iubitului tau pentru ca s'ar putea sa se scape si sa'i zica toata faza..si la sfarsit tot tu esti cea care are de suferit..incearca sa gasesti ceva cu care sa'l ai la mana pe baiatul ala good luck happy