| CocuUu a întrebat:

Pfff...nu stiu cum sa va zic... De cateva zile am fost seara afara si baiatul de care imi placea mai demult s-a pus cu capul pe mine cu pretextul ca ii era somn. Eu am prieten numai ca nu prea tin la el, de cateva zile nu prea vorbeste cu mine, iar pana atunci minim de 5 ori vorbeam pe zi. Dupa ce a stat cat a stat pe mine, am mers la mine in casa si ne-am uitat la un film cu inca 2 colegi ( toti 4 suntem colegi). In timpul filmului noi ne sarutam. Abia ne-am "despartit" la plecaretongue. A doua seara iar a venit (de fapt eu l-am chemat). Erau mai multi prieteni de-ai nostri.Venise si prietenul meu care m-a sarutat cand a venit apoi eu ma tot "feream" sa nu ma mai sarute. Dupa un timp prietenul meu a plecat si am ramas numai eu, el si inca vreo 4 prieteni. M-am asezat langa el, iar el s-a pus iar pe mine, si eu pe el, si ne-am sarutat o data. I-am zis daca vrea sa ne uitam iar la un film dar era foarte obosit si nu a venit. Aseara l-am intrebat daca mai vine afara si a zis ca nu. Acum seara am fost la el (familiile noastre se inteleg bine) si iar l-am intrebat daca vine iar el a zis iar nu (el maine pleaca la bunici si sta cam 2 lunisad ). Mi-e dor de el si simt nevoia sa il tin in bratesad tin foarte mult la el de cand eram mica. ii trimeteam biletele de dragoste >:".
Vreau niste sfaturi in legatura cu ce as putea sa-i spun, cum as putea face sa fim impreuna?

Răspuns Câştigător
| Fillaide a răspuns:

Daca esti hotarita ca vrei sa fii cu el, atunci trebuie sa fii dreapta si fata de prietenul tau, ar trebui sa-i spui cum sta treaba.Insa daca te desparti de prietenul tau si posibilul viitor nu va accepta o relatie cu tine? Atunci mai intii ia legatura (cum poti) cu baiatul si intreaba-l daca are prietena, daca e disponibil si chestii de astea prin care sa afli daca ar vrea sa fie cu tine(poate ca si el isi doreste asta dar nu vrea sa se implice in relatia ta actuala). Daca vezi ca merge totul bine intre voi si esti sigura ca tii la el mai mult ca la celalalt, va doresc numa bine. big grin

2 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Pai in primul rand sa te hotarasti cu cine vrei sa fi. Nu poti sa ii ai pe amandoi.

| CocuUu explică:

@visul_tau, cand sa ii zic? a plecat deja, azi sad