| MarieBGossipGirl a întrebat:

Hey. Ne-am despărţit acum 3 săptămîni. Din cauza că era gelos pe un băiat. După ce ne-am despărţit l-am şters de peste tot (am în vedere reţelele de socializare). Iar el pînă în ziua de azi continuă să îmi viziteze profilele şi să îmi urmărescă răspunsurile pe ask.fm. Eu la el deloc nu intram şi nu mă interesam. Vinerea trecută el mi-a scris de pe anonim pe ask fm că sunt al lui...eu am răspuns să scoată anonimul...şi cînd la scos am văzut că era el. Apoi, duminica asta, m-a adăugat in skype şi mi-a scris. Am vorbit pur şi simplu "salut, ce mai faci, etc". Mi-a spus că nu găseşte timp să stea pe net din cauza că are pregătiri de examene şi are nişte probleme. Eu vreau să fiu din nou cu el. Cum pot să-i dau de înţeles?

Răspuns Câştigător
| Xoniaa a răspuns:

Buna, dupa ce ai zis tu pare ca si el ar vrea o posibila impacare. Adaugal din nou pe Facebook, mess, vorbiti din nou ca la inceput. Daca chiar vrei zi ca vrei sa va impacati pentru ca nu cred ca ai nimic de pierdut, orgoliul asta strica mult, lasa-l de o parte sad si daca nu poti, poti pune o prietena de a ta sa bata apropo, incercati sa iesiti afara cu mai multi prieteni si ei sa bata apropo, mai distribui o poza, mai pui un status, bafta, sper sa va impacati :*!

5 răspunsuri:
| SimonaQs a răspuns:

Sa sti ca se poate intampla acelasi lucru deoarece o sa fie gelos mereu chiar daca zice ca nu... Eu nu m-as impaca cu el atata timp cat nu are incredere in mine. Parerea mea. Daca esti cu o persoana trebuie sa ai incredere in ea deoarece poate sa spuna ca te iubeste (fiind adevarat) dar tu sa nu crezi...

Din punctul meu de vedere nu as mai da a 2 a sansa.

Pa Pa :*

| kameleonic a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el mai des si dupa o perioada intreaba-l daca iese prin oras la un suc ceva. Stati de vorba si totul o sa fie bine. Succes!

| nothinglefttolose a răspuns:

Cine s-a despartit de cine?

Daca te-ai despartit tu de el, iar el inca mai simte chestii pentru tine, lasa orgoliul si spune-i in fata.N-ai de pierdut.

Daca el s-a despartit de tine, vorbiti.Adica,luati totul cap-coada. Poate v-ati spus chestii lal nervi.Acum,intr-o atmosfera mai calma, o sa-ti dai seama ce vrea de fapt.

Eu zic sa nu faci joculete din alea cum ar fi :

Statusuri cu subainteles
Sa vorbesti cu prietenii lui sa va impace sau cu prietenii tai
Biletele
sau mai stiu eu ce.

| victoria841 a răspuns:

Daca te iubeste el iti va da de inteles si va incerca sa va inpacati daca nu inseamna ca nu ar trebui sa incerci tu deoarece baiatul trebuie sa faca primul pas iar fata sa nusi piarda demnitatea de fata

| eusuntcelmaicel a răspuns:

Spune-i ca ai gasit pe altcineva si ca nu mai esti interesata sau ii mai poti spune ca trebuia sa-ti acorde multa atentie atunci cand ai fost impreuna cu el nu dupa ce nu te-a mai bagat in seama.