| MarieBGossipGirl a întrebat:

Cum să mă împac cu fostul? Ne'am despărţit acum 3 săptămîni. Din cauza că era gelos pe un băiat. După ce ne'am despărţit l'am şters de peste tot (am în vedere reţelele de socializare). Iar el pînă în ziua de azi continuă să îmi viziteze profilele şi să îmi urmărescă răspunsurile pe ask.fm. Eu la el deloc nu intram şi nu mă interesam. Vinerea trecută el mi-a scris de pe anonim pe ask fm că sunt al lui...eu am răspuns să scoată anonimul...şi cînd la scos am văzut că era el. Apoi, duminica asta, m'a adăugat in skype şi mi-a scris. Am vorbit pur şi simplu "salut, ce mai faci, etc". Mi'a spus că nu găseşte timp să stea pe net din cauza că are pregătiri de examene şi are nişte probleme. Eu vreau să fiu din nou cu el. Cum pot să'i dau de înţeles?

1 răspuns:
| apalipis a răspuns:

Daca observi ca el tot incearca sa te caute, de ce nu incerci si tu sa-l cauti si pur si simplu sa vorbiti.
Sa il intrebi cum a ramas cu voi si ce v-a fii cu voi pe viitor.
Din cate imi povestesti, el inca te iubeste si inca ar vrea sa fie cu tine, doar ca e ocupat cu examenele.
Poti sa-l suni sau sa-l cauti si sa-i spui sa va impacati.
Ce e asa de greu?
Ai vreo frica cum ca, te-ar refuza?
Daca ai o asemenea frica, incearca sa o iei mai pe ocolite, sa vorbesti cu el si sa aduci vorba de "voi", subtil.
Sau doar spune lucrurilor pe nume.
Mult noroc!