| Dexaa a întrebat:

Hey! Nu stiu cati dintre voi isi vor pierde timpul citind sau raspunzand "nedumeririlor"mele(daca pot spune asa).
Deci, la mine e o chestiune cam complicata, iar cei care n-au nicio tangenta sper sa nu-si piarda timpul cu intrebarea mea.
Okey, e vorba de un baiat, de care-s indragostita de vreo 4 luni, iar ce-i cel mai nasol e ca el a aflat ca-l plac, fix de la asa zisa"prietena" a mea. Inainte de a afla ca-l plac nici macar nu stia ca exist cu toate ca ma vedea in fiecare pauza(atat eu cat si el suntem in clasa aIX-a, la acelasi liceu, doar ca suntem la profiluri diferite).Ma roog, si de cand a aflat ca-l plac si observa ca ma uit la el se uita in alta parte, pur si simplu in gol, iar cand nu ma uit la el se uita fix la mine.Intre timp, am aflat de la un prieten comun ca ma crede draguta(nu stiu cat e de adevarat deoarece persoana care mi-a zis nu e una de incredere).Nu stiu, sunt total confuza, el e atat de timid si nu stiu daca ar avea curaju' sa se bage in seama, dar in acelasi timp vad ca pe facebook le da like-uri la poze diferitor fete, si prietenilor lui mai putin. Merita oare? Macar daca mi l-as putea scoate din cap. Ce credeti c-ar trebui sa fac? Mi-e putin rusine sa ma bag in seama la el, nu stiu despre am putea discuta.Si in plus de cand am aflat ca el stie ca-l plac nu am mai avut curajul sa ma uit la el.

6 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Daca deja a aflat, eu zic sa te duci la el

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Oricat de timid ar fi si oricat de mult s-ar teme de un eventual refuz din partea ta, aceste lucruri nu isi au rostul in cazul asta pentru ca el stie ca il placi. A fost urat din partea prietenei tale sa faca asta dar trecem peste. Sper ca ai invatat ca unele lucruri le tii doar pentru tine si ca trebuie sa fii mai precauta. Parerea mea este ca ar trebui sa astepti un semn din partea lui. Tu ai facut deja un pas, acum e randul lui. Daca vrei asta cu adevarat, cu timpul ti-l vei scoate din minte. Trebuie doar sa ai rabdare pentru moment sa vezi cum vor decurge lucrurile. Nu cred ca ar trebui sa faci altceva.

| neutrino a răspuns:

Te-ai comportat asa cum este normal. Din pacate, trebuie sa astepti reactia lui: daca te place va face el clasicul primul pas, daca nu, nu.

| 26Geo a răspuns:

E timid, nu e o rusine asta, se mai intampla.Stie ca il placi,dar se teme de o reactie negativa din partea ta,timiditatea,cel mai simplu mod,dupa parerea mea, e sa ii scrii un biletel in care sa ii spui ca il placi sau poate poti sa adaugi si ca vrei sa iesiti la o plimbare, te semnezi si il dai, sau sa vada ca e de la tine acel biletel, atunci o sa vezi reactia lui si o sa te decizi mai departe.Se pot face multe asa, cu biletele, sunteti amandoi relaxati, e ca si cum ati vorbi pe mess, merita incercat.Bafta

| Music4life a răspuns:

Eu spun sa mergi cu directie si sa lamuresti tot. Nu va mai ascundeti pe sub mustati

| NimicImposibil a răspuns:

Eu sunt baiat si desi sunt baiat am unele dezavantaje...cel mai bine este sa iesiti la un suc si sa va povestiti ce aveti pe suflet. daca nu macar lasa l sa faca el primul pas o data si o data trebuie sa o faca...un baiat daca da un like la o fata sau mai multe nu inseamna neaparat ca o si place. sper sa te ajute. fundita? pup si bafta