| Unlocked a întrebat:

Hey,nu stiu de ce da ma simt asa de neinteresant in fata fetelor incat imi vine sa-mi iau campii,parca nu exisist in fata lor,eu nefiind un baiat urat pot zice, prost imbracat, neingrijit sau te mai miri ce chestii.Am simtul umorului,fac lumea sa rada(nu sunt clovn),majoritatea prietenilor mei se simt bine in preajma mea,sunt un tip sociabil,foarte sufletist, si care daca este iubit de cineva stie sa pretuiasca si sa iubeasca din tot sufletul lui, si sa faca orice ca ei sa ii fie bine.Doar ca de chestiile astea vad nu sunt interesate niciuna,nu stiu ce se intampla eu numai inteleg nimica,ar trebui sa schimb eu ceva la mine? Nici asa nu e bine? Parca orice as face tot degeaba,nici cum nu e bine sad.M-am saturat sa fie tot singur,si stiu ca am potential dar eu ce pot face mai mult,incerc,ma lupt,ma zbat,imi pasa,dar eu in schimb ce primesc? Nimic! Nu le pasa la nici una, de mine, orice as face sad. Ceva sfaturi?

12 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Omule, nu sta totul in frumusete.
si-ti scapa anumite chestii, fetelor le plac baietii rai, rebelii aia miserupisti carora nu le pasa sa fie pe placul cuiva.
te straduiesti prea mult si dai impresia ca esti un disperat.
schimba-ti atitudinea.

| elvisel a răspuns (pentru CoquineNoire):

Adica dumneavoastra(presupun ca sunteti o doamna nu un domn) il sfatuiti ca mai bine sa isi traga o masca si sa isi schimbe atitudinea devenind un baiat "rebel","rau" doar de dragul a catorva fete.Nu toate fetele/femeile cauta tipul asta de baieti/barbati.la caracter pot sa zic ca imi seamana mie, dar nu m-as schiba nicioadata doar ca sa atrag atentia catorva fete si in schimb sa pierd relatia construita cu prietenii mei, fete sunt si vor fi si de acum in colo care apreciaza si altceva decat bmw-ul din garaj si milionul de euro din buzunar

| SantaClausMX a răspuns (pentru elvisel):

Adevarat.

| CoquineNoire a răspuns (pentru elvisel):

Ai inteles d-ampulea.
asa e, nu toate fetele cauta tipul asta de baieti, dar in sinea lor toate isi doresc un astfel de tip.
vezi tu, fetele sunt in general ipocrite, ele zic ca vor baieti buni, si toate calitatile (atentie, relative!) astea care se invart in jurul acestei bunatati sufletesti si nu numai, insa cum iti explici faptul ca toate trag la baietii rai in cele din urma?
baietii prea buni si sufletisti ajung in friendzone, sau fetele profita de ei.; sau, isi doresc un astfel de tip pentru a il controla, sa fie ea sefa in relatie.; desigur, sunt si baieti carora le place sa fie boss-uiti, dar asta nu e problema mea, eu doar prezint cum sta treaba.
si habar nu ai ce inseamna baiat rau sau rebel/miserupist, atata timp cat tu il compari cu unul ce detine un bmw in garaj sau cu unul care e multimilionar.
eu nu am vorbit de cocalari, cocalarii sunt pentru pitipoance.
un baiat rau e ala care reuseste sa ramana liber desi e intr-o relatie, e fix baiatul ala cu care ai o iubire nabadaioasa, care stie sa o puna pe una cu botul pe labe, sa o faca sa cerseasca atentia lui, care are coloana vertebrala, care nu face pe plac (insa stie cand sa o faca), care nu e un sclav, care nu e un disperat, care nu se straduieste sa capteze atentia fetelor (intriga prin felul lui de a fi), are acel ceva care atrage fara a face eforturi, fie ca vorbim de gesturi, de atitudine, fie ca vorbim de ce are in cap.
ca tipul de mai sus o fi el frumos (din cate am vazut, este), dar prin anumite gesturi si prin atitudinea sa, poate pune pe fuga o anumita categorie de fete.; nici nu stiu ce fel de fete prefera el, pentru ca si de asta depinde.
si ce ai zis tu, faza cu masca, sa-ti dau un exemplu.
un tip zice "ajutor, is timid, cum cuceresc o fata?", "pai fii tu insuti". asta e o prostie, cum dreacu sa fii tu insuti cand esti timid? intelegi? si pot da multe alte exemple, dar ma opresc aici.
uneori, pentru a primi ce doresti, este necesar sa porti o masca, sau, trebuie sa schimbi ceva.
tind spre schimbare, deoarece nu-mi place termenul de "masca".

| CoquineNoire a răspuns (pentru elvisel):

Si inca ceva, un baiat rau e ala pe care il descrii, si in timp ce faci asta, iti bate inima mai tare, incepi sa tremuri si rosesti/te incalzesti.
si nu vorbesc doar un crush efemer, acest gen de tip are acel ceva care te face sa simti acele chestii pentru totdeauna, si iti ramane in minte, are alta putere.

get it?

| raluk27 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Sorry, dar ai niste idei usor preconcepute. E ca si cum eu as spune ca tuturor barbatilor le plac tipele cu sani mari si fund bombat. O fi. Dar poate unii prefera femei mai plinute, sau foarte slabe, cu sanii mici, cu fundul mare etc. Ce-ai descris tu acolo e un baiat pe care ti l-ai dori cel mult pentru o aventura. Fata fiind, de ce-ai vrea un astfel de tip, care sa iti f*ta creierii, sa faca misto de tine si sa-ti dea batai de cap? Poate doar masochistele. Cu un astfel de gen nu te poti bucura de o relatie, daca azi e, maine, nu. Ok, niciun catelus 100% la dispozitia fetelor. Insa e o diferenta intre "mi se rupe de tine, te sun cand am eu chef, tu trebuie' sa taci, ca eu am treaba si am combinatii, sunt mare macho" si "suntem parteneri" (poti vorbi orice cu mine, iti pot da un sfat, te sustin, te protejez, stiu ce sa fac, cand sa fac, ma descurc, nu-mi mananca cainii din traista, esti iubita/prietena mea, te iubesc si te respect). De multe ori barbatii care dau prea multi fluturasi sunt si cel care ofera doar un "foc de paie". Arde intens, dar se stinge repede. Acum, problema celui care a pus intrebarea cred ca este faptul ca nu poate iesi din friendzone. Ok, e placut sa ai alaturi un barbat inteligent si amuzant. Dar la fel de bine pot iesi cu var' miu. E cam acelasi lucru. Trebuie sa te bagi putin in sufletul fetelor, sa te arati interesat. De exemplu: da senzatiaca esti foarte atent la detalii."hmm. observ ca iti plac pantofii cu toc. Sa inteleg ca iti place sa atragi atentia barbatilorhappy".(sau vezi tu) te poti lega de un articol vestimentar, de ceea ce bea, de faptul ca ai mai vazut-o si in seara x pe acolo etc. Ideea e sa vezi, ceea ce mai toti barbatii nu vad. Poti sa fii putin ironic, sa aiba senzatia ca i-o spui nu neaparat ca pe un compliment. Fetelor le plac baietii care se arata interesati de ele, de viata lor. Tu vorbesti, razi cu toata lumea, dar esti perceput ca un tip amuzant, dar nu neaparat stabil. Din cand in cand trebuie sa iti concentrezi atentia pe o "tinta". Vorbesti cu ea 10-15 min, cat sa ii starnesti interesul, apoi te retragi ca ai vazut un amic sau ca te duci sa iti iei ceva de baut. Las-o sa se intrebe daca te intorci sau "si de ce oare nu m-a invitat si pe mine sa ii tin companie?". Poti incepe sa vorbesti cu alta fata si vezi daca te priveste, gen "a zis ca pleaca putin. De ce nu vine inapoi sa vorbim?". Apoi intra din nou in vorba cu ea. Arata ca ai incredere in tine. Daca vrei sa ii ceri numarul, nu fi timid. Pune-i telefonul tau in mana, zambeste si spune-i "stii ce ai de facut, nu?"happy Las-o pe ea sa il scrie.

| CoquineNoire a răspuns (pentru raluk27):

Idei preconcepute zici...ia zi unde ai vazut tu vreo idee preconceputa la mine.
a, ca am zis ca tuturor fetelor le plac baietii rai, eu nu generalizez de obicei, numai un limitat face asta, insa in acest caz mi-am permis sa ma raportez la simtamintele si gandurile latente ale unei femei/fete.
depinde de fata, pana la urma ce tip de baiat vrea, dar in orice tipa sta aceasta fantezie, dorinta legata de tipii rai.
eu in schimb am vazut destule idei preconcepute la tine.
sa o luam pe rand, shall we?
"Ce-ai descris tu acolo e un baiat pe care ti l-ai dori cel mult pentru o aventura."; gresit.
din moment ce am descris numeroasele trasaturi ale unui tip rau/rebel menite sa aprinda flacara si nu numai, logic ca nu doresti doar o aventura.; depinde de tine, daca il faci sa vrea mai mult decat atat.
"Fata fiind, de ce-ai vrea un astfel de tip, care sa iti f*ta creierii, sa faca misto de tine si sa-ti dea batai de cap?"; apoi "daca azi e, maine, nu. "
tu ai alta imagine asupra unui baiat rau, total gresita.; eu m-am referit strict la cei care nu sunt nesimtiti, neseriosi, cretini, m-am referit la cei care stiu sa puna in balanta trasatura de bad boy cu bunatatea, sprijinul, si ce mai poate el oferi in doze potrivite.; pana la urma, zicand acestea, cred ca denumirea de baiat rau e gresita, pentru ca rautatea e perceputa diferit, e relativa.; de aceea, raman la rebel.; ce am zis acum se aplica si pentru atitudinea lor prezentata de tine: "mi se rupe de tine, te sun cand am eu chef, tu trebuie' sa taci, ca eu am treaba si am combinatii, sunt mare macho".
ah si inca ceva, o aventura se poate transforma intr-o relatie.; presupun ca nu ai aventuri cu oricine, nu? ma refer la alea unde alcoolismul sare din schema, cand esti treaz, si constient de faptul ca cel cu care ai o aventura se incadreaza in gusturile tale, te atrage.

| elvisel a răspuns (pentru CoquineNoire):

^^ imi pare rau daca am zis ceva ce v-a suparat ^^ doar am spus ce aveam de spus, si desigur alti pot interpreta altfel raspunsul pe care l-am oferit, nu am generalizat niciodata un baiat rau/rebel fiind un baiat cu bmw si cu milioane, a fost doar un exemplu pe care il vad folosit din ce in ce mai mult in ziua de azi.Ma bucur ca ati dat replica la raspunsul meu, dar totusi cum ati spus si dumneavostra pentru at-i atinge un scop esti nevoit sa iti pui o masca, pe o parte va inteleg, dar acea masca cat va rezista? ce o sa faci atunci cand persoana iubita vede la un moment dat prin acea masca si isi da seama ca a cunoscut cu totul o alta persoana?

| raluk27 a răspuns (pentru CoquineNoire):

"Fetelor le plac baietii rai". Asta e o idee preconceputa. De exemplu, mie nu imi plac. Si cunosc destule fete, care la randul lor nu prefera un astfel de gen. Nu stiu ce ai avut in vedere prin "ganduri latente", dar te asigur ca gresesti. Din cele spuse de tine, nu prea a reiesit intentia ta de a pune in balanta trasaturile de bad boy cu cele de baiat bun. Pt ca cineva sa isi bata joc de tine, nu e suficient sa bea, sa fumeze, sa consume droguri etc. Poate sa faca asta numai adoptabd un comportament inconstant, azi te vreau, maine nu am chef de tine. Asta cu "flacara" mi se pare o chestie de om superficial. Aparent tipul e wow, super interesant, misterios, te "vinde si te cumpara", ai un milion de fluturasi, dar vine un moment in care ar trebui sa vezi si dincolo de ceea ce-ti starneste baiatul respectiv in chiloti. O tipa cat de cat normala, nu cauta un partener interesant, ci unul stabil, capabil sa ofere pe termen lung. Ia exemplul "la femme fatale". Da, interesanta, sexy, atage priviri, e protitipul femeii dorite de toti, starneste fantezii, dar cati isi doresc intr-adevar o relatie/ casnicie cu ea? Ceea ce spui tu legat de aventuri, e sf. Poate 1% s-au concretizat in relatii. Vrei un foc de artificii sau un partener? Deci asta cu baietii rai si rebeli, e 100% bullshit.

| CoquineNoire a răspuns (pentru raluk27):

Ok, rectific, fetelor le plac baietii rai, in afara de tine si de fetele destule pe care le cunosti tu.
unde dreacu am zis eu ca un bad boy isi bate joc de o tipa? am rezumat doar asta: "eu m-am referit strict la cei care nu sunt nesimtiti, neseriosi, cretini, m-am referit la cei care stiu sa puna in balanta trasatura de bad boy cu bunatatea, sprijinul, si ce mai poate el oferi in doze potrivite."
am si zis ca partile bune, anumite trasaturi sunt relative, fiecare are conceptiile ei si nu am stat sa fac datai lista.
poate te-ai referit la raspunsul anterior celui dat catre tine, in care am zis ceva de punerea cu botul pe labe.; asta inseamna impunere in fata unor tipe care merita acest lucru.; pana la urma, sunt destule nebune, duse cu pluta, fitoase, obisnuite si doritoare ca ceilalti sa le cante in struna.
cand am zis "flacara" nu m-am referit la ce imi starneste in chiloti, era de inteles ca termenul cuprinde si celelalte reactii.
problema ta e ca vezi totul dintr-un unghi si ai niste idei fixe cu privire la acest subiect.
cica "O tipa cat de cat normala, nu cauta un partener interesant, ci unul stabil".
unde dreacu e logica aici? sa inteleg ca tu cauti tipi prea comuni, plictisitori si neinteresanti? dafuq woman.
am vazut ca ai ceva si impotriva viciilor, I don't care! ce legatura au viciile cu relatia, cand totul e cu masura si nu baga in vena sa zicem?
nu ma mai obosesc si nu mai vreau sa ma repet ca nu are rost.

| CoquineNoire a răspuns (pentru elvisel):

Eh, pai aici e buba.
eu am dat doar un exemplu care implica doar schimbarea cu privire la eliminarea timiditatii.
asta e problema celui in cauza, depinde de ce fel de schimbare planuieste, una complexa, sau una infima.
ca si ala este un risc, ca cealalta persoana sa-si dea seama de ce ai zis tu.
pana la urma, daca e sa vorbim de o schimbare inconstienta, care are loc automat, experienta isi zice aici cuvantul (dezamagiri in dragoste, si altele din acest domeniu), cea oarecum fortata e acea "masca" impusa de tine pentru a obtine nu stiu ce, sau pentru urmarirea unui interes.

| Eufourikul a răspuns (pentru CoquineNoire):

rolling on the floor)
Bad kittybatting eyelashes