| Unlocked a întrebat:

Sal,deci eu chiar nu inteleg fetele astea...totusi ele ce doresc de la un baiat? Ca din cate vad orice ai face oricum ai fi tot nu e bine,ca numai inteleg nimic,nu beau,nu fumez,nu umblu in cluburi,nu ma droghez,sunt un tip foarte linistit si la locul lui,am simtul umorului bine dezvoltat,chiar nu conteaza toate astea? Nu stiu ce sa zic dar sincer ii foarte frustrant pentru mine sa fiu asa cum sunt, si sa fiu asa de neinteresant pentru nicio fata,pe cand altii total opusul meu au bine mersi relatii cate vor. Poate sunt eu prea urat, oricum mie nu-mi place deloc de mine, nu ma simt ok deloc in pielea mea. Ceva sfaturi?

37 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Poți să fi cel mai cuminte băiat din lume,cel mai cel,blablabla dacă nu ai acel ceva și puțin aspect fizic degeaba. Sinceră să fiu eu una mă îndrăgostesc de un băiat numai dacă e frumos de tot,arată bine, adică să mă "topesc" când îl văd, oricum deja l-am găsit.batting eyelashes
Știu că sunt nebună! laughing
O să găsești o fată și pentru tine, o să vezi, numai bine! happy

| Adrianetc a răspuns:

Simplu amice, esti urat! asta ar fi cel mai plauzibil raspuns, nu stiu cat de frumos sau urat esti, nu ma intereseaza, dar niciun om normal nu s-ar uita la persoana de sex opus daca nu este frumoasa la chip iar mai apoi sa descopere "interiorul" persoanei.Da este un adevar cam trist dar trebuie sa ne obisnuim cu el. Daca nu esti frumos in exterior, o fata nu o sa-ti descopere simtul umorului sau linistea interioara si alte chestii pe care le-ai zis tu, asta daca nu ai bani.

| Unlocked explică (pentru Adrianetc):

Bun,deci daca eu am zis ca sunt urat inseamna ca asa si este? laughing)Ma omule, ii strict parerea mea despre mine, eu pot spune orice, dar asta nu inseamna ca asa si este.Si tu poti spune la fel de usor ca esti frumos de numai poti, ca iti place de tine cum arati, da poate tu arati ca pielea...

| Adrianetc a răspuns (pentru Unlocked):

Am spus ca asta ar fi cel mai plauzibil raspuns, tu ai spus ca esti in regula, cu simtu' umorului fara cluburi bautura droguri chesti, daca esti asa si nu se bat fetele pe tine inseamna ca nu esti atractiv dpdv fizic.

| RAY a răspuns:

Oare o femela de pasare de ce mascul are nevoie?
de unu care sai ofere protectie fianciara, emotionala si sa vorbeasca cu ea, femeia are nevoie de a fi protejata atata tot

| neutrino a răspuns:

Fiecare ne gasim o fata dupa cum si meritam. Faptul ca nu bei si nu fumezi sunt defecte care este foarte bine ca nu le ai, dar ce calitati te recomanda pentru a avea fata dorita de tine?

| h3r a răspuns:

Ai un defect...te smiorcăi acum.
Uneori primești ce cauți.

| Unlocked explică (pentru h3r):

Daca ti-e ti se pare ca eu ma smiorcai treaba ta!

| Cristiann25 a răspuns:

Ma bucur ca in sfarsit un om vede realitatea si recunoaste ca e urat!

| Unlocked explică (pentru Cristiann25):

Bine mai tu fat-frumos cazut din cer.

| g4mma a răspuns (pentru Cristiann25):

Ba tu de cand esti asa rau? laughing

| Cristiann25 a răspuns (pentru g4mma):

Nu sunt dar tu nu vezi? Chiar el a recunoscut!

| SadBoyForever a răspuns (pentru Cristiann25):

Esti un b0u

| Cristiann25 a răspuns (pentru SadBoyForever):

De ce imi zici asta? Din cate vad mai sus la 21 de ani n-ai avut nicio prietena! Vai de capul tau.Eu m-am saturat de ele si tu te-ai lasat deja de meserie!laughing Oameni prosti care comenteaza din spatele unui calculator.Sa mi-o zici fata in fata ca iti pui placa apoi.

| SadBoyForever a răspuns (pentru Cristiann25):

Te avertizez sa ai grija cum imi vorbesti, ca nu esti Dumnezeu, nu imi este frica de tine smecher virtual

| Mosotti a răspuns (pentru Cristiann25):

Si de unde sti ca nu pui tu placa?!

| Mikhtarian a răspuns:

Bani si masina, nu?
Atunci cand vei gasi o fata simpla, normala care sa te iubeasca pentru ce esti tu, si nu pentru ce ai tu, atunci sa nu-i mai dai drumul.

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna dimineata! happy Fiecare fata vrea altceva de la un baiat, nu crezi? Una vrea bani, masini, avere intr-un cuvant, altele vor un baiat ca tine, dar ironic nu il gasesc.laughing) Exact aceeasi problema ca la tine, oricum, esti ok, dar pacat si chiar foarte mare pacat ca nu ai incredere in tine. Hey! Capul sus, serios! Fiecare este frumos in felul lui, daca nu prin aspect, te poti face placut prin felul tau de a fi. Cunosc multe persoane si frumoase si mai putin frumoase, dar fiecare se face placut in felul lui. Daca dai peste persoana potrivita ea te va placea asa cum esti. Bun, deci incearca un picut sa iti schimbi parerea despre tine, sa vezi lumea altfel, chiar nu este un capat de lume. Nu iti zic sa astepti deoarece iti voi "baga" cutitul mai tare in rana, zicand asteapta ca va veni, cine stie poate vine, poate nu. Cauta, dar atunci cand crezi ca ai gasit o fata perfecta pentru tine nu o mai lasa sa plece, ai grija de ea. happy Si daca tot ai zis ca ai simtul umorului foarte bine dezvoltat(conteaza serios), incearca sa faci haz de necaz dupa cum se zice. Capul sus! Ai grija de tine! O zi buna! happy

| SadBoyForever a răspuns:

Si eu sunt in postura ta deoarece pana la varsta pe care o am in prezent de 21 de ani nu am avut vreo prietena, nu am tinut niciodata de mana o fata, nu am imbratisat vreuna si sincer ma apuca tristetea doar cand ma gandesc la asta, eu unul care nu am avut vreo prietena pana acum nu stiu ce sfat sa-ti dau insa imi pare rau de situatia ta deoarece stiu cum este sa nu ai prietena, iti urez mult succes poate si eu si tu vom avea intr-o buna zi norocul de a cunoaste vreo femeie, eu unul insa aproape mi-an pierdut speranta deci.

| alexalx1234 a răspuns (pentru SadBoyForever):

Si eu sunt in aceeași situație. Dacă nu ești un culturist plin cu bani nu se uită nici curca la tine sad

| millyca a răspuns:

Mda, ce sfaturi ti-as putea da eu... Tu te poti exprima coerent si esti si sincer, dar aceste calitati ale tale, ca si celelalte pe care le-ai enumerat, par sa nu ajute cu nimic. Eu cred ca fetele se simt stanjenite, ele au nevoie de parteneri pe care sa ii poata considera normali (cu sensul de mediocri, sens pe care insa nu il constientizeaza). Solutia ar fi sa inveti sa joci un rol.

| justsummer a răspuns:

Poate cauti un anumit gen de fata care cauta un baiat ceva mai rau sau care e materialista si se uita doar la masina din garaj.

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Esti urat, n-am ce-ti face
regula nr1 a atractiei: sa nu fi urat!

| Unlocked explică (pentru AnalbagBannatPeNedrept):

Poi de la matale nici nu ma asteptam sa-mi zici ca sunt frumos,ce drecu ca ma gandesc ca esti mascul, era mai nasol daca ziceai ca sunt frumos, mai bine urat pentru baieti si frumos pentru fete, nu-i logic? Asa ca du-te si culcate ca te ia mama lu proces verbal imediat, nu am nevoie de mistourile tale.

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru Unlocked):

Nu prea are logica fraza aia : urat pentru baieti frumos pentru fete, ori esti urat ori esti frumos

| Unlocked explică (pentru AnalbagBannatPeNedrept):

Bine na, urat pentru baieti si frumos sau urat pentru fete, asta ramane la latitudinea lor sa decida ce si cum.E bine acuma? Si plus de asta cand am spus acolo ca sunt urat...asta cred eu despre mine, asta nu inseamna ca asa si este(pentru unele persoane, ca nu poti fi pe placul tuturor).

| yumary a răspuns:

Cum sa gasesti pe cineva daca tu stai si ne spui ca tie nu iti place de tine insati straight face
N-ai destula incredere in tine, n-ai personalitate!
Incearaca sa treci peste asta, ramai asa cum esti acum doar ca fa in asa fel incat sa ai incredere mai multa-n tine happy
Degeaba te plangi pe TPU ca nu gasesti iubita big grin
Succes big grin

| Somebodyღ a răspuns:

Nu ai intalnit persoana potrivita care sa fie in masura sa te aprecieze pentru ceea ce insemni tu ca om si pentru valoarea ta. Personal, frumusetea fizica nu mi se pare absolut esentiala, are contributia ei, insa alte aspecte cantaresc cu mult mai mult.

| Somebodyღ a răspuns:

Nu cauta aprecierea in persoane care nu vor fi niciodata in masura sa iti descopere valoarea, deschide-ti inima in fata celei pe care o simti apropiata sufletului tau si nu in fara oricui.
Poti sa observi ceea ce spuneam prin comentariile rautaciase ale altor utilizatori care nu sunt in stare sau din rautate nu stiu sa se exprime decat intr-un mod nepotrivit. Sunt convinsa ca intr-o zi vei intalni o persoana care sa aiba abilitatea de a-ti citi sufletul si nu ceea ce se vinde astazi la orice colt de strada, trupul si goliciunea lui excesiva...

| FailL a răspuns:

Cauta-mabatting eyelashes

id4games@rocketmail.com :*

| Unlocked explică (pentru FailL):

Cam dubioslaughing)), daca doresti sa-mi spui ceva poti spune aci.: D

| tubica a răspuns:

Sincer imi pare foarte rau sa vad cum baietii buni isi pierd increderea in fete. E naspa cand o fata sau un baiat nu mai are incredere in persoana cealalta din cauza ca a fost refuzat/a, batjocorit/a etc. Din cauza asta unii baieti si chiar si fete isi ascund sentimentele atunci cand n-ar trebui. Dezamagirile ne fac tari ca piatra, inabordabili si chiar nepasatori la un moment dat. E foarte nasol ca baietii ca tine sa fie lasati deoparte. Sincer nu inteleg fetele din ziua de azi nici macar eu desi sunt fata. De ce dau cu piciorul in norocul de a gasi un baiat respectabil si se agata mereu de aia nesimtiti care numa sa-si bata joc stiu. Chiar nu inteleg. Sau si faza aia e enervanta cand numa dupa bani umbla. Din cauza acestor fete multi baieti, care au fost respectabili, devin nepasatori si din dezamagiri din pacate invata mereu ce n-ar trebui: profita de ea asa cum au profitat si altele dupa tine.

Eu zic sa ramai la fel cum esti, un baiat cool (asa ii zic baietilor care au simtul umorului) si la locul lui. Nu te impietri la inima din cauza unor fufe care nu stiu sa apreciezi ceea ce au. Ai rabdare si ai sa vezi ca va rasari soarele si pe la tine. PS: daca tu esti baiatul din poza eu zic sa nu-ti faci probleme pentru ca arati foarte bine!winking Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Unlocked explică (pentru tubica):

Ai mare dreptate in ceea ce spui,in ultimul timp parca m-am inchis in mine mai mult pe langa ca mai sunt si timid,si asta cum ai spus si tu,din cauza ca sunt dat la o parte, sunt neinteresantstraight face asta ma intristeaza si ma face sa fiu mai 'nesimtit' sa zic asa, mai arogant fata de ele, si in aceelasi timp foarte frustrat de ce sa nu recunosc. Oricum multumesc de raspuns, foarte bun si foarte adevarat!

| Achtor a răspuns:

Depinde de fiecare personalitate, nimeni nu e la fel, nimeni nu e perfect, vei gasi si tu la un momentdat o fata potrivita pentru tine care te va iubi asa cum esti. Dragostea vine cand te astepti mai putin big grin

| andr33utza12 a răspuns:

Buna! fiecare e frumos in felul lui. asteapta si tu ca o sa vina si vremea ta ce sa faci asta e. o sa gasesti o fata pe placul tauwinking

| millyca a răspuns (pentru andr33utza12):

I-ai dat un sfat numai bun sa se stearga cu el undeva. Asa imi ziceau si mie, dar vremea si cu fata nu s-au gasit niciodata intre ele, iar acum am devenit usor irascibil si nici nu mai am chef de glume. Ma intreb de ce sa le caut eu, cand pe mine nu ma cauta nimeni? Daca as fi macar credincios m-as duce la manastire, dar nici asta nu sunt.

| Katty2013 a răspuns:

Pe unele fete le atrag baietii mai vulgari mai rai, dar pe mine de exemplu ma atrag baietii linistiti dar si care stiu sa ma apere