| DşoaraRoşcată a întrebat:

Hey people! Am o problema destul de gravă, as putea spune și anume orgasmul.
Dacă vizionez un film porno și îmi ating zona intimă(deasupra hainelor) prin mișcări apăsate o data la câteva secunde, practic o strângere, ajung la orgasm uneori nici in 5 minute. Nici nu îmi ating clitorisul, nu fac decât sa pun presiune pe zona intimă și atât.
Dar niciodată nu am avut orgasm cu partenerul. Au fost preludii foarte lungi, foarte excitante, cel mult îmi tremurau picioarele incontrolabil, însă tot nu ajungeam. Tremuratul se producea datorită sexului oral și fingeringului, nici decum penetrare. Și rămâneam cu tremuratul. Simteam ca s ar produce squirt, dar cumva rămânea blocat acolo in interior si nu s-a întâmplat nici asta. E un semn ca eram pe calea cea buna măcar prin acel tremurat? Niciodată n am avut asta atunci când îmi produceam eu.
Chiar nu stiu ce sa mai fac, este atât de ciudata situația incat nici nu stiu cum sa l ghidez pe partener. I am explicat și eu ca nu îl pot îndruma după ceea ce fac eu pentru ca nici nu folosesc o zona anume, cât sa stiu ce mi place. Îmi place când produce el lucrurile spuse mai sus: tremurat/aproape squirt, dar nu au avut pana acum o finalizare.
Ne am gândit ca e un blocaj psihologic mai mult, cu toate ca n am niciun fel de inhibiție, e ceva ce provine din interior, din creier poate. Doar eu cu mine pot, dar cu o alta persoana nu.
Va rog, dacă aveți sfaturi, as fi bucuroasa sa le citesc.
(Exceptând vorbele cum ca nu mi ar dedica timp. au fost ore in care nu mi s-a întâmplat nimic și e foarte obositor. Atât fizic, cât și psihic ). Pentru mine e foarte stresant ca eu pot, și el nu. Probabil și partenerul de asemenea...

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai încercat să te uiți la filme xxx și când partenerul te "prelucrează"? Oricum, ai șanse, dar trebuie să ai și răbdare și să nu te mai 'forțezi' să simți ceva - lasă-te pur și simplu pradă senzațiilor fără să te mai gândești la altceva.

| DşoaraRoşcată explică (pentru mihai69):

Da, am încercat sa ma uit la filme și cu el, crezând ca asta îmi solicita mie gândirea spre un orgasm. Nu a funcționat...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar acest lucru se intampla in timp... atunci cand stimulezi clitorisul este normal sa ajungi mai repede la orgasm. Dar cel vaginal este mai greu de atins. Nu este deloc ca in filmele xxx, acolo nu ajunge mai nimeni la orgasm.
Asa ca aceste lucruri o sa vina in timp, nu trebuie sa te gandesti doar la asta, bucura-te de moment, si cand este sa vina, o sa vina.

| Goete a răspuns:

Explica-i cum ai orgasm si lasa-l sa te atinga el asa

| DşoaraRoşcată explică (pentru Goete):

I am explicat, nu a funcționat cu el asa cum îmi fac eu un orgasm. Practic doar sa preseze zona prin haine... nicicum. Cred ca totul pornește din creier, iar atunci când sunt singura ma excita foarte tare ceea ce văd și dacă le Vizionez cu el nu funcționează la fel, nu ajung la punctul culminant.

| Goete a răspuns (pentru DşoaraRoşcată):

Probabil ca fata de el nu "te deschizi", nu esti atat de relaxata.
Si ce te excita, la ce te referi ca vezi?

| DşoaraRoşcată explică (pentru Goete):

Sunt relaxata, nu am niciun fel de inhibiții. Nu am emoții, jena sa ii vorbesc despre cele mai penibile lucruri sau ipostaze. Ori sa fiu pusă in ipostaze de genul asta.
Ma excita văzând acel film in primul rând, in timp ce ma strâng de zona intimă. Atât. E foarte ciudat.
A, iar primul meu orgasm l am descoperit in jurul vârstei de 13-14 ani când am zis sa văd cum sunt filmele porno. In timp ce l vizionam am avut un orgasm din senin, fără sa ma fi atins in vreun fel dându mi seama ca ăla e un orgasm. Nu ma puteam stăpâni preț de 10 sec, o placere de neimaginat și nepăsare către orice.

| Bariel a răspuns:

Cauta pe internet despre "g spot" (la fotografii) si pune l pe partener sa l stimuleze cu degetele. Alta metoda ar fi "violarea vaginului" (ca sa fie mai interesant, il pui sa te lege de pat) metoda asta se face introducand 3-4 degete in vagin, apoi cat poate el de rapid si tare sa le introduca si sa le scoata din vagin. Alta treaba ar fi pozitile care conteaza destul de mult. Cauta pe Youtube "all sex positions" am vazut o pozitie interesanta "pozitia elicopter" asta consta in rasucirea penisului la 360° in timp ce este introdus in vagin (practic te ingaureste ca bormasina) dar e obositor pentru barbat. Daca sunteti genul romantic, recomand pozitia lotus

| Ggpen a răspuns:

Da. Am avut problema asta cu foata prietena. Face sex cate o ora jumatate, uneori doua in afara de preludiu ore si niciodata nu reusea sa isi dea drumul. Zicea ca ajunge aproape si apoi o vedeam cum se dezumfla. Nu stiu care era problema. O fi fost marimea, poate nu ii ajungeau 16 cm lungime si 12 circumferința, dar cert e ca se simtea bine, dar nu reusea sa finalizeze