| UrMomIsNice a întrebat:

Hey, Salut, am o întrebare, sau mai bine zis, îmi trebuie un sfat. E o tipa în școală, nu dau detalii, dar faza e ca eu sunt cu un an mai mare ca ea. E din cartierul scolii de pe acolo, și am mai încercat odată cu o fata de vârsta mea, și era în gașca cu dușmanii mei și mi-a dat o teapa. Ar trebui sa încerc cu fata mai mica ca mine? Și dacă da, cum? Ar părea ciudat, adică, ne vedem zilnic dar ni prea mă bag în seama... Ea se baga la un moment dat pt ca era la atletism cu sora mea, dar nu prea i-am dat importanta, și cred ca e prea târziu. Ce ziceți?

Răspuns Câştigător
| Unicorni26 a răspuns:

Varsta nu conteaza!
Totusi nu te gandi ca e ok ca o tipa de 20, super buna, dorita etc sa fie cu un tip, mai bine zis un mosulica care abia se tine pe picioare.
Un an e chiar putin.
Bai vorbeste cu ea.
Nu o lua din prima cu "Hei, vrei sa fi cu mine?"
Baga te in seama. Fi dragut cu ea. Discutati despre orice. Cunoaste-o si las o sa te cunoasca. Abia dupa ce esti sigur ca o cunosti, ca e ok, ca e de treaba, dupa ce ii vezi si frumusetea interioara, vezi daca te place.
Si la faza cu tipa care ti a dat teapa. Da o dracu. Nu inseamna ca toate vor face asa.
In plus, asta e, in viata mai patesti si lucruri de genu', te intalnesti cu oameni de genu'. Chestia asta trebuie sa fie o experienta din care inveti.
Asta nu inseamna ca nu trebuie sa mai ai incredere in oameni.
Da i peste nas tipei sau pur si simplu nu i da importanta. Se intoarce roata.
A, da! Era sa uit! Ai un bonus acolo. Daca te intelegi bine cu sora ta roag o s o ceheme pe fata pe acasa sau ceva.
Vezi tu cum faci.
Mult noroc si sper ca te am ajutat!

1 răspuns:
| Necunoscutaa a răspuns:

Dupa parerea mea inca nu e tirziu si nu-i nimic ca e cu un an mai mica ca tine.Trebuie doar sa comunici cu ea, sa-i faci complemente(ca e dragut), sa ai grija de ea ca fetele iubesc cind baietii au grija de ele si arata ca poate sa aiba incredere in el.)))))