| AndyArtist a întrebat:

Ok, sa vedem. Am 18 ani. Vorbesc cu o tipa de 17 de vreo doua luni si ceva. A fost la mine, si toate cele. Mai nou, de fiecare data cand ne vedem, se ajunge la chestii kinky. Azi a fost din nou la mine, saruturi, imbratisari, pus mana pe sani, dar... problema. Am incercat sa "cobor" mana. Easier to say, sa-i ajung in pantaloni. Nu m-a lasat. si se intampla asta de ceva timp. Mi-a spus ca i se pare ciudat sa fac asta. Inca e virgina si chestii. Faza e ca am incercat s-o fac cat de excitata posibil, si apoi sa incerc din nou. Fail laughing Stiu ca e o intrebare stupida si multi o sa-mi spuna ca cel mai bine e sa mai astept, dar... ce sfat imi dati?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Esti pe drumul cel bun, curand se va impiedica si vei fi uimit!

| kandaraki a răspuns:

Incercarea vina n-are, dar nu o face chiar de fiecare data fiindca te va lovi si va inceta sa iasa cu tine. Mai asteapta putin si apoi in moment sarut apropie-te mai mult si mai mult, se va excita si va ceda. poti sa ii zici ceva sexy la ureche si incet sa cobori mina, poate va ceda. Nu exista fata care nu vrea sex, ci baiat ce nu poate cere

| AndyArtist explică (pentru kandaraki):

Faza e ca am incercat si inainte de "preludiu" (cam ciudat spus, pentru ca preludiul se face inainte de sex, ceea ce nu s-a intamplat) si n-a mers. Iar dupa ceva timp, in care am sarutat-o si era super excitata, am incercat din nou, cu acelasi rezultat. Pe scurt, am excitat-o si n-am reusit. Alte sfaturi? laughing

| kandaraki a răspuns (pentru AndyArtist):

Pai nu e pregatita, nu simte incredere din partea ta inca, trebuie sa o iei incet, sa nu repeti chestia asta des, caci altfel ii vei da de inteles ca esti obsedat si disperat sa ajungi in ciloteii ei.
mai laso un timp si o sa vezi cum decurge relatia, pregateste o ambianta romantica, incepe cu sarutari, un masaj si apoi incet incet cobori la punctul X, o saruti pe gat, o musti incet, fetele adora asta, vei reusi dar nu fi insistent, succes!

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Multor fete nu le place chestia asta "cu mana in pantaloni" si nici nu se simt excitate prin chestia asta. Poti sa gasesti alte atingeri care sa o faca sa se simta bine, urmareste-i gesturile si o sa-ti dai seama cand e bine. App si multi pupici ajuta. Daca ea iti zice asa e mai bine s-o asculti. Comunicarea e foarte imporatanta si pana nu v-a fii ea pregatita nu va face pasul asta si nu e bine s-o grabesti. Bafta!

| Nicux1 a răspuns:

Multora li se intampla.Considera ca sunt pe drumul cel bun...dar cand mai au un obstacol,hop totul se terminalaughing Desi este atrasa de tine, tot nu este suficient de atrasa de tine ca sa te culci cu ea, intelegi? Oricat de virgina ar fi, oricat de mult i-ar spune prietenele ca esti un bou, atractia este ceva necontrolabil.Nimic n-ar retine-o.
Sfaturile mele:daca in timp ce o saruti,vrei sa ii pui mana pe fund si ea te respinge...o mai saruti cateva secunde dupa care te imbraci si pleci.
Ii poti spune in timp ce pleci ceva de genul:cred ca am o problema la maini,nu sunt obisnuite sa fie respinse.
Apoi nu mai incerca sa fii tot timpul tu cu initiativa! De exemplu,daca atunci cand va sarutati ea iti pune mana pe spate, tu i-o pui pe piept, daca iti pune maine pe gat, tu i-o duci pe piept. Faci ce face si ea, o respingi! Astfel intre voi 2 apare un obstacol si poate va incerca sa-l invinga.Mai degraba asa o exciti! Lasa-te si tu greu! Plus de-asta o si intarati pentru ca o sa se intrebe:'Ce dracu' oi avea de o respingi in halul asta?'Ghici de cine va avea nevoie sa o lamureasca?