| PuncthsiShitt a întrebat:

Hey..salut..am si eu o intrebare, cum fac sa scap de "chestia" ca tin la o fata cu care m-am intalnit de vreo cateva ori, acu' de vreo cateva saptamanii bune ma gandesc doar la ea..in fine, eu stiam ca are prieten de 2 ani si ceva, da nu credeam ca o sa ajung in situatia asta.si juur ca am facut cam tot ce a trebuit ca sa ii arat ca tin la ea, ea nu prea mai discuta cu ala in ultimu timp si primesc in jur de 30 de msg. de la ea pe zi.da nu mai vreau sa mai "trag" am tras destul vreo doua luni de cand i-am dat de inteles ca o plac si ea de multe ori imi da semne clare p.s. orice tamipt si-ar da seama.da cand vine vorba de noi spune mereu ca daca nu ar sta cu ala nu as mai scapa de ea. aveam ganduri sa facem pastele si revelionu urmator impreuna la niste prieteni de ai mei si mi-a spus ceva gen:daca iti faci prietena pana atunci sper sa nu o iei cu tine ca nu am chef sa o vad pe langa tine si multe chestii de genu. poate ca as mai putea sa mai incerc da m-am saturat si vreau sa incerc sa uit de ea..inca o data p.s.imi spune mereu ca are probleme cu ala si ca trebuie sa discute cu el si sincer vorbim toata ziua si prin mesaje si la telefon si pe mess si nu stiu cand mai are timp sa vorbeasca si cu el.m-am intalnit cu ea de vreo 7, 8 ori si se comporta cu mine ca si cum ar vrea ceva da nu stiu ce are in cap, in fine..eu vreau un sfat, ceva sa nu ma mai gandesc la ea mereu... fundoiii pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Scurt si la obiect : daca cineva vrea sa fie cu tine, este. Daca nu este, inseamna ca nu vrea!
Acum ca te-am lamurit cu asta...probabil relatia ei merge prost si a gasit in tine un refugiu. Cineva care o face sa se simta speciala.Atata tot.
Pune piciorul in prag si defineste relatia. Daca sunteti amici, comportati-va ca atare. Daca vrea mai mult, sa puna ea mana frumusel si sa iasa din relatia actuala.
Asa...esti doar cineva la care ea apeleaza ca sa nu se mai simta singura si nefericita.

13 răspunsuri:
| Zenit313 a răspuns:

Nu poti sa uiti persoana pe care o iubesti!
Incearca sa vorbesti cu ea, alege momentul oportun!
Fii tare si ai rabdare!
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Zenit313 a răspuns (pentru HabarNamPeCePlanetaTraiesc):

Sunt siguR rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Zenit313 a răspuns (pentru HabarNamPeCePlanetaTraiesc):

Ehh,lasa ca nu are nimiclaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Zenit313 a răspuns (pentru HabarNamPeCePlanetaTraiesc):

Las ca mai am si eu de cine sa rad cand ma plictisesclaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Zuzazozo a răspuns:

Inseamna ca te-ai indragostit si nu ai ce face ca sa eviti asta.

| adriang95 a răspuns:

Vezi că ești într-o situație foarte complicată. Trebuie să speculezi foarte mult, dar trebuie sa pui cap la cap tot ce știi despre ei doi încât să concepi o idee/un plan.
Trebuie să joci „murdar" adică să ataci psihologic și asta este destul de greu. E posibil ca de aici să intri în friendzone, deci iar riști.
Ai grija cum faci, iar dacă mai dorești idei, lasă-mi un PM

| lucian1231 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa pui piciorul in prag si s-o intrebi daca vrea cu adevarat sa fie cu tine si sa se desparta de acel "prieten", Sau poate ca ii e frica te-ai gandit la asta cred ca ar trebui sa vorbesti foarte deschis cu easi daca vezi ca nu poate sai mai dai putin timp si daca iti doresti cu adevarat sa fii cu ea si o iubesti ar trebui sa vorbiti toti 3 adica tu ea si acel "prieten" si sa lamuriti lucrurile.Asa ca sfatul meu este ca daca o iubesti sa tragi tare si sa nu te lasi

| hAz2013 a răspuns:

Incearca si tine.te de mana cu cineva in fata ei si sa vezi ca o sa vina la tina iar daca nu? Da.o dq mai sunt fete rolling on the floor)

| PuncthsiShitt explică:

Si inca ceva,de multe ori aud de la ea chiar daca nu o intreb eu, cand vorbim despre lucruri de genu "ca acei doi ani se pot duce intr-o secunda"da nu stiu, parca cateodata ar vrea ceva mai mult decat o prietenie, dar parca nu are curaj sa faca nimic, am mai inteles chestii de genu "ca daca eu vreau doar sa stau cu ea o luna si gata, doar sa o despart de el.si eu chiat tin la ea.da nu asta e problema, problema e ca vreau sa uit de ea in vreun fel si stiu ca nu se poate imediat, e logic, dar vreau doar niste sfaturi