| UsersBoss a întrebat:

Hey! Sunt de ceva timp membru al acestei comunitati si am vazut multe intrebari din aceasta categorie care au fost adresate fetelor dar au raspuns si baieti. Ideea este ca parerile sunt complet opuse. Sunt debusolat si foarte curios in acelasi timp asa ca sunt in cautare de o fata care sa imi dezvaluie parerile ei in legatura cu anumite lucruri, de exemplu "Cum le place sa fie curtate?", "Ce fel de baiat prefera?" iar la acesta intrebare am sa aduag ca baietii spun ca fetelor le plac golanii iar fetele sunt impartite in doua categorii, cele care prefera baieti timizi si cele care nu vor nici golani dar nici sa nu fie in stare sa le protejeze iar aici nu imi pot explica, cum iti dai seama daca poate sau nu sa te protejeze? Daca se ofera cineva sa discute cu mine pe aceste teme, sa imi trimita mesaj.
P.S. Nu ma trimiteti la psiholog!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici o regula. Tuturor, femei sau barbati, ne place sa fim curtati personalizat altfel decat tot restul lumii. Fiecare fata prefera un anumit tip de baiat si vice-versa, nu vei gasi niciodata doua fete care sa aiba gusturi identice in materie de parteneri.
Nu iti dai seama daca cineva te poate sau nu proteja, asta este doar un moft de pustoaica rasfatata si fara prea multa minte. O fata desteapta se va proteja singura si nu va depinde de nimeni.
Nu mai cauta reguli, nu exista. Tu fii asa cum esti tu natural. Si cauta-ti fete carora sa le placi asa cum esti, nu te vei putea preface pe termen nelimitat.

| UsersBoss explică (pentru Brigaela):

Nu vreau sa ma prefac, vreau doar sa cunosc mentalitatea femeii.

| Brigaela a răspuns (pentru UsersBoss):

Nu exista mentalitatea femeii, asa cum nu exista mentalitatea barbatului. Suntem oameni, suntem diferiti, diversi, interesanti, fiecare are personalitatea lui unica, mentalitatea lui irepetabila.
Sincer, nu poti sa te astepti ca premianta clasei sa aiba aceeasi mentalitate ca repetenta clasei, doar fiindca sunt femei. Sau fata care a crescut in puf, rasfatata, care nu stie sa faca un ceai la 12 ani, cu fata care a crescut impreuna cu 3 frati mai mici si care stie sa faca ciorba de la 6 ani.

| GdX a răspuns:

Omule, niciodata nu vei intelege o femeie. Sunt femei si femei pe lumea asta. Unele vor baieti timizi, altele vor baieti nesimtiti, altele vor barbati adevarati nu barbati feminizati rasi si unsi pe piept si pe picioare, altele vor barbati docili pe care sa ii conduca si sa faca ce vor din ei, altele isi doresc barbati pe care se pot baza in diferite situatii, altele isi doresc barbati doar pentru sex cand altele vor barbati puternici pentru a se casatorii cu ei. Sunt nenumarate tipuri de femei ca si barbati de altfel. Curiozitatea ta tine de domeniul fantasticului. P.S. Nu te trimitem la psiholog, dar daca vrei sa iti gasesti o fata, fii tu insuti, natural fara sa te prefaci si va aparea si aleasa ta. Bafta.

| RAY a răspuns:

Cred ca asta e a miliarda oara cand spun ca cea ne place nu este determinat de noi,e ca preferi mancarea mexicana sau chineza,dar tu toata viata ai mancat doar romaneasca,de unde sa stii, e si la fete e acelasi mancare ele nu stiu ce le place, de fapt nici noi nu stim, plus ca fetele au un ciclu care le dicteaza comportamentul, daca la menstruatie se simt atrase de un baiat cuminte, timid la ovulatie prefera un badboy, vezi de de e complicat ca e complicat

| Freya1 a răspuns:

Uite de asta parerea altora nu prea conteaza si de asta nu trebuie sa te stradui sa fi altfel decat esti.
Fiecare om are mentalitate diferita asta este clar.Dar ca sa iti dai seama cum functioneaza femeile trebuie sa ai si sa experimentezi si crede-ma dupa ce le vei cunoaste iti vei da seama mai bine.
Eu una ca si partener de viata as alege un om echilibrat, matur, independent, intelegator, rabdator si cu perspective de viitor.Si da, sa ma poata proteja cum ai spus tu.Asta consta in a putea fi langa mine si ajuta la ananghie indiferent ca e vorba de o boala, o problema financiara, o bataie.

| OldSoul a răspuns:

Curtat? Hmm, nu prea e vorba despre asta.
Sunt apuse vremurile alea.

In ziua astazi, secretul e atractia, aia e, degeaba curtezi tu o fata in 22j' de feluri, daca ea nu te place, aia e, pur si simplu va fi in zadar tot efortul.

Nu conteaza ce tip e baiat prefera, pana la urma castiga tot ala cu incredere in el.
Sa fim realisti, degeaba plac ele un baiat timid, ca, cel mai probabil respectivul nu va face primul pas.
Si dupa un timp, li se acreste si lor de timiditate si merg in cealalta extrema.