| Anonimus937382 a întrebat:

Hey sunt fată, dar vreau să fiu băiat, toată viața am simțit că m-am născut în corpul greșit, sunt un băiat, dar în trupul unei fete, eu am 20 de ani, nu pot trăi fericit știind că nu voi putea să fiu niciodată băiat, familia mea nu este de acord cu asta, iar de fiecare dată când deschid subiectul ei devin violenti cu mine, au fost momente în care m-au bătut, ei nu mă înțeleg, iar operația de schimbare a sexului este foarte scumpă nu mi-o pot permite. Cum pot să accept că sunt fată și sa scap de dorința de a deveni băiat? ( îmi doresc sa fiu băiat de când aveam 4 ani ) și uneori simt ca relații nu o să am niciodată, deoarece nicio femeie nu ar accepta pe cineva ca mine. Va rog sa nu ma judecati, nu cer mila nimănui, iar la psiholog nu am cum sa merg.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din nefericire, baiat nu vei putea sa fii niciodata, fiindca anatomic nu ai penis si pana nu apelezi la hormoni sintetici masculini, nu vei arata ca un barbat niciodata.

Te-as sfatuii sa mergi la un psiholog ca sa primesti ajutorul necesar, fiindca trebuie sa fii fericita intr-un fel sau altul, acceptandu-ti sexualitatea.

| mihai69 a răspuns:

Nu poți schimba mentalitatea celor din generația părinților tăi; sunt și mulți tineri care nu înțeleg prin ce treci tu.
Iar ca tu să te schimbi acum... Cam greu.

| Hammurabi a răspuns:

Ai avut un prieten până acum? Sau o prietenă? (în sensul erotic)
Până la vârsta asta ai făcut sex cu vreun băiat sau ești virgină?

| VoidEternal a răspuns:

Nu cred ca e imposibil sa gasesti o fata. Nu mai suntem in anii 90.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, te înțeleg. Povestea ta e aceași cu a Dariei Jane.
Ceea ce ai se numește disforie de gen.
Dacă părinții tăi sunt contra iar operația nu ți-o poți permite, o altă soluție, din păcate, nu vad să fie, decât să ai un loc de muncă bun, bine plătit și să-ți poti permite ați plati operația pe cont propriu.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Operația de schimbare a sexului e gratuită în România laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Pentru o operatie de calitate și efecte de lunga durata, nu ar trebui sa o facă în România. Daria Jane a făcut-o în Thailanda iar rezultatele sunt excepționale.

| Sadgirl1411 a răspuns:

Fa ce îți spune inima. Am avut o perioada în viata mea când am fost și eu într-o situație asemănătoare dar mi-am revenit. Cu toate ca acum sunt bi. Sper sa ajute rasp meu

| mariapopa12345 a răspuns:

Din pacate, va trebui sa fii pe cont propriu. Sa muncesti si sa ai un loc de munca foarte bine platit incat sa iti strangi bani pentru o astfel de operatie si sa o faci in secret sau sa le spui parintilor cu riscul de a nu mai vorbi cu tine. Poate la un momentdat vor fi de acord cu tine, nu se stie niciodata…