| Maria67373 a întrebat:

Bună TPU, sunt o femeie de 40 de ani căsătorită, dar nu mă mai simt fericită alături de soțul meu, nu m-am gândit niciodată că voi ajunge să scriu asta pe internet, dar nimeni nu mă va înțelege vreodată, m-am îndrăgostit de un băiat de 19 ani, care este fiul prietenei mele, de asemenea nu pot spune nimănui asta, pentru că locuiesc într-un oraș mic, am fost foarte deprimată din cauza sentimentelor mele față de el, pentru că simt că așa ceva nu este normal și etic. Cum naiba o femeie adulta sa se simtă atrasa de un puști de 19 ani? Sunt îndrăgostită de el, dar nu mi-am arătat niciodată sentimentele, îl admir și îl privesc de la distanță, uneori când mă ia în brațe mă simt atât de bine și nu aș vrea să mă îndepărtez de el, dar ajung sa o fac, pentru că îmi dau seama că este greșit, iar când îl văd acompaniat de fete de vârsta lui, incep să mă simt geloasa, dar sentimentele mele pentru el vor rămâne o pasiune ascunsă. Ceva sfaturi sa nu mă mai gândesc la fel? Va rog sa nu mă judecați.

15 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pune-ți pofta în cui, asta dacă ești o prietena adevarata...

| Violleta2022 a răspuns:

Divorteaza mai femeie, ca nu-i normal comportamentul asta si cauta-ti unul mai de varsta ta.

Cupleaza creierasul ala, daca-l ai si pune-l la munca, ca nu-i normal sa-ti distrugi atat casnicia ta cat si viata unui adolescent de 19 ani.

Ne ceri sa nu te judecam... dapai cum naiba putem sa-ti dam sfaturi fara sa gandim si sa judecam situatia in care esti?

| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru a nu te mai gandi la el, pune-te in situatia prietenei tale.Tie ti-ar conveni ca fiul tau de 19 ani sa fie urmarit de o femeie de 40, si prietena ta pe deasupra? Eu cred ca raspunsul e nu.

| mihai69 a răspuns (pentru dullcat):

Eu îți spun, în calitate de tată, că nu m-ar fi deranjat ca fiul meu de 20 de ani să aibă o relație cu o femeie de 40. Fie ea și prietenă de familie.
Oricum, față de cele de vârsta lui are mult mai mult de oferit.

| Hammurabi a răspuns:

Aveam 20 de ani când m-am îndrăgostit de o tipă de 39. Căsătorită.
Am fost împreună "pe furate" aproape 2 ani.
N-a știut nimeni, n-a aflat nimeni niciodată. Iar eu am amintiri superbe din perioada aia. N-am regretat și n-o să regret niciodată.
Așa că, atunci când e să fie ceva frumos, vârsta nu mai are importanță.

| VoidEternal a răspuns:

Nu e chiar așa de greu de înțeles. Nu doar bărbații trec prin criza vârstei mijlocii. Nu as putea sa îți dau un sfat în legătură cu ce anume sa faci dar nu trebuie sa te simți oribil sau sa te condamni singura. Viața e complicată. Fiecare se descurcă cum poate.

| anonim3247 a răspuns:

Tu ca femeie măritată de 40 de ani ar trebui să fi cu unul de 30 - 35 de ani.

| anonim3247 a răspuns:

Am copil de 20 de ani și dacă ar veni cu una de 40 de ani aș face ravagii cu amândoi.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Ar fi ca și cum nu mai am copil

| 4evergentleman a răspuns:

Așa ar trebui sa te și simți deprimata, chiar mereu! Ești căsătorită, ai 40 de ani și ție îți stă gândul la copii in loc sa îți rezolvi problemele cu soțul tău, că sigur tu ești problema daca îți fuge mintea dupa copilandrii.

| GeorgeCazan a răspuns (pentru 4evergentleman):

Eu cred că soțul nu prestează; sau nu prestează cât trebuie. Mai e și problema dacă soțul e mai în vârstă. Dacă soțul are spre 50 de ani, numai poate satisface cum trebuie o femeie de 40.

| 4evergentleman a răspuns (pentru GeorgeCazan):

Sau ea are 40 și arată de 70. Poate fi și asta, la astea le cam place morcovul tânăr laughing

| adrian54353545 a răspuns:

Ok,n am intrebat

| anonim3247 a răspuns (pentru adrian54353545):

Tu ești tot asta de 40 de ani care a pus întrebarea?

| Fish4947 a răspuns:

Este normal sa ai sentimente fata de un băiat de 19 ani, deoarece este tânăr(are un corp sănătos și miroase frumos), sa fim serioși la ce oamenii le plac barbatii de 60 de ani care au riduri, probleme de sănătate și corpul mai elimina și o secretie neplăcut mirositoare. Deci cum el nu este minor nu ai de ce sa te simți vinovată. Logic ca să încerci să intretii relații cu el ar fi cam periculos și nu știu dacă merită riscul. Daca nu are ce te tine alaturi de soțul tău poți divorța sau macar să încerci să devii mult mai independenta că sa poți divorța de el. La vârsta de 40 de ani mai ai parte de resurse că sa faci ce ți dorești.