| Maxx23 a întrebat:

Hey. Sunt gay și am 25 de ani, știu că o să mă judecați sau să mă jigniți. Am o problemă mică. Acum o săptămână am dat de un băiat care credeam că am speranțe cu el dar azi m-a scos de la prieteni de pe Facebook apoi m-a blocat. Vorbeam frumos cu el, am fost dragut, sincer cu acest băiat, mai glumeam una alta. Mă lua cu vorbe că mă place, mă adoră, îmi făcea complimente și cică vrea să mă cunoască mai mult. Dar cum adică dacă m-a blocat fără motiv? De ce fac așa ceva urat băieții ăștia cu altii? Cum te poți juca cu sentimentele băiatului? Nu înțeleg, de ce? Știam că își bate joc de mine.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai o orientare normala de aia esti luat la misto

| DeathIncarnate a răspuns:

Of pisicuta, o sa treci si peste asta.
Vezi ca lumea zilele astea face multa caterinca asa ca:
Fii prost! – Nu fi prost!
Să fii prost! – Să nu fii prost!

| SilentRain a răspuns:

Fugi si plângi, afla ca lume nu e de treaba
Cauta altul '

| SG1995 a răspuns:

A vrut să își bată joc de tine, de fapt asta destul de normal (printre homofobi zic), să se dea drept gay și să își bată joc de ei, și ești foarte norocos, un tip aborda tipe pe Tinder, i-a propus o întâlnire, au stabil să se vadă, dar supriză, în locul unde urma să se vadă cu persoana îl aștepta 5 tipi cu bâte să-l bată. Morala? Nu-ți lasă garda jos dacă nu vrei să te ridice maică-ta din morgă, deci nu e cea mai bună idee să agăți pe net, ești norocos că tipul doar a făcut mișto de tine.

| Vikaa a răspuns:

E vorba ca gay is mai mult dupa sex, nu musai sentimentele, voi barbatii nu sunteti creati ca noi femeile, sa aveti un orgoliu si sa puneti punct acolo unde ar trebui.Nu zic ca noi femeile am fi usi de biserica, exista si nesatule, dar barbatii au de n ori pofta de sex mai aprinsa ca noi femeile, unele, ca nu toate.Am o gramada de prieteni gay si tot ce am scris mai suse bazat din experientele mele cu ei,nu sexuale, ci discutii despre viata lor intima. Sfatul meu pentru tine este sa nu incetezi sa crezi ca nu iti vei gasi un baiat, cu siguranta iti vei gasi si sunt convinsa de asta, dar nu pe Facebook si aplicatii de genu, ci sa mergi in cluburi dedicate gay-lor, acolo iti vei gasi.

| anamaria82726 a răspuns:

Nu trebuie sa zici ca stii ca o sa te jignim. Nu toti suntem asa. Eu personal sunt de acord cu cei ca tine fiindca este decizia voastra ce orientare aveti. Atat timp cat aveti bun simt si in mare un caracter frumos accept pe oricine in preajma mea. Este bine ca te-ai acceptat pe tine asa cum esti, ca ai fost deschis sa cunosti un baiat si ca esti sincer. Asta nu pot spune si despre el. Din cate ai spus tu se intelege ca si el avea aceeasi orientare. Cel mai probabil a luat decizia sa te blocheze fiindca si-a dat seama ca te place si cum nu se poate accepta pe el, prefera sa tina distanta. Cei care nu se accepta cu orientarea lor se cred anormali si le este frica sa se afiseze fiindca sunt constienti ca lumea judeca. Nu cred ca a avut intentia sa se joace cu sentimentele tale, dar i-a fost frica de ceea ce simte. Nu toti sunt ca el, o sa iti gasesti pe cineva

| Dana1999 a răspuns:

Esti tu prea sensibil. Băieții vor mult sex si de multe ori doar atat, asta e valabil si cu noi fetele. Puțini sunt curajoși încât să si asume orientarea si sa stea cu alți băieți intr o relație serioasă, altii preferă femeile, este o alegere personala. Incearca ca pe viitor sa vorbesti cu o persoană mai serios si si sa nu ti faci așteptari inutil.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Daca stiai ca isi bate joc de tine de ce ai mai vorbit cu el? Omul a facut un pic misto de tine si dupa ce s-a saturat te-a blocat.Nu iti mai pierde timpul cu astfel de specimene, pentru ca sunt multi care judeca dar nu suntem in masura sa judecam pe nimeni, fiecare are orientarea lui sexuala.Incearca sa nu mai pui la suflet ca iti vei gasi tu pana la urma pe cineva.Mult succes!

| alecsawng01 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu vorbesti prea multe lucruri intime si personale si nici sa pui sentimente atata timp cat numai vorbesti cu un tip... e de inteles, poate asa esti tu, mai sensibil si afectuos, insa trebuie sa inveti ca poti fi foarte usor ranit de lucruri de acest gen. Nu-ti pierde speranta si bunatatea ta, sunt si tipi calumea! Totusi, nu ai de unde sa stii care a fost motivul din spatele block-ului, poate s-a speriat intr-un fel, el nefiind sigur pe el, sau cine stie...

| Maxx23 explică (pentru alecsawng01):

Salutare. Cam așa e dar cine știe de ce. Dar e aiurea.

| Bella999 a răspuns:

Eu cred ca doar se juca cu tine. Omul nu avea nicio intentie cu tine. Si-a batut joc de tine pentru ca pentru oameni ca el era o gluma. Sau poate era doar curios si acum nu mai vrea sa auda de tine. Simplu, nu l-a interesat ce simti tu si asa.

| MarcelBoaba69 a răspuns:

Salut, am eu un prieten care cauta afectiune intima full homo. achim.eduard pe insta

| euqinom a răspuns:

Poate voia sa vada daca esti serios cu sentimentele tale pentru el. si de aceea te-a blocat ca nu vrea sa auda de tine si crede ca esti nebun. asa e lumea, e rea. Fii tare si mergi mai departe.

| Maxx23 explică (pentru euqinom):

Salut. Nu știu, poate. Dar asta e. Merg mai departe. Mulțumesc happy