| Steffe a întrebat:

Hey! Tot de baieti e legat, din pacate. Imi place de un coleg din clasa. Acum 3 luni, o colega de-a mea s-a dus sa-l intrebe ce parere are despre mine si daca ma place. El i-a raspuns ca nu ma place, ca sa nu se dea de gol. Dar in seara aceea, el mi-a trimis mesaj si m-a intrebat ce a fost cu intrebarea aia pe care i-a pus-o prietena mea. Si uite asa, de aici am ajuns sa il intreb daca ma place. El a vrut neaparat sa stie daca il plac si eu pe el, si i-am spus ca da; dupa care a spus si el ca ma place. Dupa povestea asta, o saptamana nu a mai vorbit cu mine. Dupa saptamana aia a inceput sa se comporte normal, dar mai frumos ca inainte, adica se uita mai mult la mine si imi zambea si venea mai des pe la mine pe la banca; si asta se intampla in continuare.
Ce credeti, inca ma mai place? Daca da, cum sa fac sa fiu cu el? El nu face niciun pas, si daca e asa, as vrea sa-l fac eu pe primul.

6 răspunsuri:
| lays a răspuns:

Lasa colega.trimite- o la plimbare! vorbeste tu cu el!

| Lost In Your Smoke™ a răspuns:

Nu suntem sigure ca te place. poate fi o simpla prietenie, nici decum o iubire ascunsa. dar niciodata nu stihappyTake carehappy
xoxo

| DraIneR a răspuns:

Ohooo te place cu adevarat :X Si inca cat :X
Totusi prinde un moment in care sunteti doar voi doi si daca el nu reactioneaza atunci fa-o tu
Succes!

| superwoman a răspuns:

Atunci fa tu primul pas, dar fa. o personal, nu mai trimite alta colega. Poti sa. i zambesti si tu, sau sa mergi si sa. l iei in vorba, sa cauti niste motive de scoala pentru care sa il suni, si cu ocazia asta il mai intrebi ce mai face, dar ai grija sa nu pari obsedata, sa nu stie cum sa scape de tine.

| Tptnu a răspuns:

Daaaa te place cu adevarat :X incearca sa fi singura cu el intr-o pauza si vorbeste cu el despre anumite lucruri legate de voi doi, iar daca nu reactioneaza, saruta-l...:*

| emo_9638 a răspuns:

Pai eu sunt baiat daca ar veni o fata la mi si miar zice daca imi pllace de o anumita fata noraml ca i-as spune ca nu dar na u ar trebui sa al antrebi asa,, de cine ati place tie din scoala'' si poate tiar spune asta i cea mia buna solutie crede-ma