| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
Ajutati-ma putin! nu stiu ce,dar iseia de a face sexul cu o fata mi se pare de "prost gust' si nu as face asta pentru nimic(am tendinta spre homosexualitate), iar ideea de a face sex cu un baiat nu mi-ar displacea deloc, chiar mi se pare de "bun gust".De ce este oare asa? sad

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ai o orientare sexuală diferită şi persoanele de sex feminin nu te atrag sexual deloc. Se mai întâmplă, nu e mare lucru.
Nu te poţi lupta cu ceea ce eşti (este ca şi cum un heterosexual ar încerca să-şi impună să-i placă bărbaţii). Încearcă să te accepţi şi să-ţi permiţi să fii fericit (şi pe plan sentimental şi sexual). E ok să fii diferit.

9 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Ideea ideea...mai pe romaneste fetele nu te excita, simplu. Nu ai absolut nici o problema, homosexualitatea exista de mii de ani, ba chiar unii sunt bisexuali.

Cred ca cel mai bine e sa faci ceea ce-ti place.

Conform statisticilor, o mare parte din baietii heterosexuali au avut de-a lungul adolescentei sau chiar vietii adulte o experienta cu un alt baiat sau barbat.

Si in cazul tau, poti, daca tii musai, macar o data sa experimentezi cu o fata sa vezi daca intr-adevar te excita sau nu.

Dar a te impotrivi naturii tale e cel mai rau lucru pe care poti sa-l faci.

| Esperança a răspuns:

Nu este un lucru grav,ci foarte grav! Homosexualitatea este de cand lumea si pamantu',dar asta nu inseamna ca este un lucru bun!
Toate aceste porniri sexuale pleaca din cauza poftei firii pamantesti, pe care ai starnit-o,inainte de vreme!
Din cate am inteles, parca esti crestin, sau ma insel?!
Atunci ar fi cazul sa lasi prostiile(mai ales la varsta ta), sa te apropii mai mult de Dumnezeu, sa te rogi mai des, sa te scape de aceasta patima! Sa te elibereze!
Satan nu doarme niciodata, ci racneste ca un leu si cauta pe cine sa inghita!
Si spre binele tau, nu-i asculta pe cei care te invata ca acest lucru nu este un pacat, ci ca este ceva normal si bun!
Oamenii din ziua de azi (si nu numai) au ajuns sa numeasca raul, bine si binele, rau!

Romani 1 : 27
... tot astfel si barbatii, au parasit intrebuintarea fireasca a femeii, s-au aprins in poftele lor unii pentru altii, au savarsit parte barbateasca cu parte barbateasca lucruri scarboase, si au primit in ei insisi plata cuvenita pentru ratacirea lor.

| iubesc a răspuns:

Ca iti plac baietii...

| sublime89 a răspuns:

Pentru ca esti homosexual. Nu esti nici primul, nici ultimul. No big deal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iesi de la rubrica asta.mergi la relijie.acilisea u esti potrivit.te cheama maxim nu potrivitu.

| AlexeHellsing a răspuns:

Nu îmi pot da seama de ce există această tendință a oamenilor spre acest viciu, dar ține minte că este considerat păcat și trebuie neapărat alungat din subconștientul tău.

| RuxandraBianca a răspuns:

Eu nu stiu sa-ti raspund. dar gandeste-te, daca L-ai intreba pe Dumnezeu asa ceva, ce ti-ar raspunde?
El a lasat sa fie barbat si femeie, sa se casatoreasca, inmulteasca etc. femeia sa-i fie ajutor barbatului. crezi ca daca ar fi fost normal si bine sa fie barbat si barbat, Dumnezeu n-ar fi lasat asa?
doar...imagineaza-ti ca Ii spui asa ceva Lui? macar ai putea sa o faci? nu prea cred...pentru ca este gresit!
si nu-i mai asculta pe utilizatorii care iti spun "e normal" sau "nu e mare scofala" pentru ca din contra...e o chestie foarte grava. sunt de acord 100% cu ce a scris Esperança.

| annna69 a răspuns:

Daca simti ca te atrag persoanele de acelasi sex. nu e nimic grav. poti fi homosexual daca asta e ceea ce vrei.
curiozitate: ce varsta ai si cand ti-ai dat seama ca nu iti plac fetele?

| Maxim96 a răspuns (pentru annna69):

Cam 12-13 ani