| MgtfDinamo a întrebat:

Hey TPU!
Am 11 ani si am "prieten", dar acum o saptamana el s-a certat cu una dintre prietenele cele mai bune. Faza e mai complicata. Ea a fost cu el cateva luni si el a parasit-o pentru mine, dar la inceput nu stiam. Ma rog, prietena mea suferea dupa el si m-am gandit ca nu e corect sa mai fiu cu acel baiat daca ea mai tine la el. M-am despartit de el pentru... 15 minute. Insa tot prietena ne-a impacat. Vorbeam cu el acum cateva zile si simteam ca nu mai e la fel. Nu mai stiu cum am ajuns la subiectul "despartie", dar nu a fost tocmai OK. Eu i-am spus lui ca atunci am actionat la suparare, insa el a zis ca m-am jucat cu sentimentele lui. Am fost suparata foarte tare din cauza asta, dar nu pe el, ci pe mine. M-au afectat atat de mult vorbele lui incat am decis ca ar trebui sa ma schimb intr-o persoana mai buna. Chestia e ca nu prea stiu cum sa ma comport intr-o "fetita cumine", dar nu vreau sa ma creada in continuare o manipulatoare.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| crash15 a răspuns:

Nu am nimic impotriva cu "perechile", sa le spun asa, la 11 ani. Da, iti poate placea de cineva; da, poti sa fiti impreuna, dar la varsta de 11 ani nu stii ce e aia "iubire" cu adevarat. Asta e doar simpatie si e adorabila, de aceea mama ta te-a lasat. Doar ca voi ati exagerat. Adica, tu "te-ai jucat cu sentimentele lui", cica. Aveti 11-12 ani nu 25-26 sa ziceti ca aveti o experienta de viata. Asta trebuie sa intelegeti voi, fetitele de 11-12 ani. NU sunteti mature cu adevarat ca sa puteti spune ca ati trait adevarate drame in dragoste. Aici el si prietena ta au fost cei care exagereaza si te-au influntat si pe tine.

Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
| MCRgurl a răspuns:

Probabil ca ai mai auzit asta, dar la 11 ani crede-ma nu ai cum sa stii ce e aia dragoste.Chiar nu ai cum, chiar daca tu crezi ca stii, ca ai invatat si ca tu chiar il iubesti e doar o iluzie a mintii tale.Si in plus, fetita cuminte? Ce ai fi putut face sa fii "rea"? Ai aruncat o sticla de plastic in containerul pe care scria "Carton si hartie"? Si asa este, cei care au raspuns inaintea mea, n-au dreptate.Ei sunt mai imaturi decat tine.Si ai spus asa:"Nu ii inteleg pe oamenii care cred ca e o crima sa te indragostesti. Daca ai prima dragoste la 20 de ani nu o sa mai fie amintirile frumoase din copilarie".Pai, ai putea sa ai amintiri frumoase si fara iubit, si sa stii ca nu e o crima sa te indragostesti, ba chiar e un lucru foarte frumos, dar la 11 ani...

| NuMaContrazice a răspuns:

Chiar ai prieten de la 11 ani? straight face
Si prietenul tau cand a avut prima "relatie", la 10 ani?
Vorba lu' Diabla, o curea pe curu' vostru si va trece!

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns (pentru MgtfDinamo):

Din contră dragostea are vârstă... sub nici o formă nu la vârsta!

Răspuns utilizator avertizat
| 69AnonimuS69 a răspuns:

La 11 ani? Persoanele sub 12 ani nu pot intelege relatiile

| ILoveRudolf a răspuns:

Voi ziceti ca, copiii nu stiu ce e aia dragoste. Unii stiu nu chiar toti, dar stiu. Dragostea nu are varsta. Apropo cand esti copil poti sa stii mai bine ce e dragostea fata de un adult pentru. ca multi adulti adica femei o fac doar pentru. bani.

Răspuns utilizator avertizat