| SayMeSayYou a întrebat:

Deci povestea mea incepe cam asa. M-am certat cu o prietena si acelei fete ii placea de un baiat iar eu nu vroiam sa fie impreuna asa ca am pus pariu cu o alta prietena ca eu ma combin cu acel baiat doar ca sa nu o las pe acea fata sa fie cu el...In fiecare zi ne vedem eu si el eu ma dadeam la el, ma tot bagam in seama si nu stiu ce, si el mi-a dat de inteles ca ma place. Ce ironie, mie a inceput sa imi placa de el (a fost primul meu prieten). Tot vorbeam pe messenger in fiecare zi si intr-o zi m-a intrebat daca am prieten iar eu i-am zis ca da pentru ca imi era teama sa fiu cu el. Dupa aia nu prea a mai vorbit cu mine. Iar dupa un timp am inceput sa imprastii un zvon cum ca eu m-as fi despartit de "prietenul meu". Acest zvon a ajuns si la urechile lui in cele din urma si in acea zi m-a intrebat pe mes dacae a devarat ca m-am despartit de prietenul meu si i-am zis ca da atunci el m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si eu i-am zis ca da.Totul bine si frumos. Dupa o luna si ceva el a plecat in italia cu mama lui(iunie). Am fost foarte suparata. A mai trecut o luna si eu am decis ca cel mai bine ar fi sa ne despartim si i-am lasat un mesaj pe messenger.Atunci m-am combinat cu un baiat crezand ca o sa-l uit. da n-a fost asa.(Iulie)apoi a mai urmat unul m-am despartit si de ala(august). Spoi a venit din nou scoala.Si m-am despartit de celalat si m-am combinat cu varul lui. A venit acasa din italia primul meu prieten si noi fiind la aceeasi scoala neam intalnim. El a insistat sa vorbim eu nu prea am vrut. Ma intrebat de ce am luat asemenea decizii iar eu i-am spus ca am aflat ca mai avea pe alta(asa si era) el a negat cu toate puterile dar nu l-am crezut.Neam impacat pana la urma inca de 2 ori. Iar a treia oara prietena mea cea mai buna a bagat strambe intre noi si ne-am certat.Pana la urma iar ne-am impacat dar problema era ca el mai era si cu prietena mea. Dar am acceptat totusi crezand ca o va lasa. dar nu s-a intamplat asta.Intro zi a venit "din intamplare" cu ea la mine si a sarutato dar nu inteleg de ce.Lam parasit pana la urma.Si pe mes tot imi spune si acum ca a facut ce a facut pentru ca l-am ranit ca i-am schimbat total destinul.Credeti ca el ma mai iubeste? Ce parere aveti. Cel mai bun sfat in privinta a ceea ce ar trebui sa fac primeste fundita iar restul vot.Mersi mult

3 răspunsuri:
| Unbearable a răspuns:

Buna.
Eu zic sa nu te mai impaci pentru a nu stiu cata oara cu el, pentru ca o veti duce in despartiri, mult si bine.Gelozie nu cred ca este.Parerea mea este ca, nu mi-ar veni a crede ca mai are sentimente pentru tine, din moment ce s-a sarutat cu alta fata.Hai,sa recunoastem, i-a placut si lui atunci cand s-a sarutat cu altaoh go on. Daca as fi in locul tau, nu m-as mai uita la el, ai spus ca te-a si inselat, te-a parasit iar si iar, s-a sarutat cu prietena ta si pana la urma l-as uita incet, incet si as trece mai departe(asta doar daca as fi in locul tau). Sper sa iei o decizie cat mai echilibrata.Succes!
Pupici.kiss

| KatJolie a răspuns:

Woww cat ti. a luat sa scrii? hypnotized
cam multe combinatii pe bune laughing
pai sincer da. e ceva eu cred ca tine la tine.de iubit nu cred dar de tinut sigur tine.happy

| Ramo_1033 a răspuns:

Cred ca ar fi trebuit sa te decizi ce vrei, nu te poti juca cu sentimentele nimanui, dar nici el nu e "baiatul dragut" care sa nu o merite.
Parerea mea e sa iti vezi de viata in continuare, dupa mine cel mai bine ar fi fara el, pentru ca nu prea pare a sti ce inseamna sa iubesti.
Baftahee hee.