| bianca_1157 a întrebat:

am avut un contact sexual neprotejat acum 1 saptamana, plus ca a ejaculat in mine (perioada fertila) mentionez ca ma chinui de cativa ani sa fac bebe si nu am reusit pana acum, acum 3 zile am sesizat niste usoare ameteli, lipsa poftei de mancare, oboseala, iar de curand o pofta excesiva de lichide (apa), iar aseara un nodul sub burtica (care astazi a disparut) ce parere aveti? Dau fundita big hug

Răspuns Câştigător
| lyrics a răspuns:

Cine stiehee hee
cel mai bine ar fi sa mai astepti putin si sa faci un test de sarcina
felicitari daca esti mamica:X

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu sunt semne de sarcina, poate de boala. Desi eu cred ac ele sunt doar in imaginatia ta. Mi s-a intamplat si mie de cateva ori, deoarece incerc de 3 ani sa am un copil si nu reusesc. Asta nu spune ca nu esti insarcinata, doar ca nu poti avea simptome de sarcina atat de repede, crede-ma. Orice chestie care apare inainte de 3 saptamani de la contactul sexual, nu are absolut nici o legatura cu sarcina, ci doar cu dorinta ta de a fi insarcinata.

| doinitza12 a răspuns:

De ce nu ei mai bine un test ar fi mai util

| smartalogu a răspuns:

Nici noi, nici testele de sarcina si nici ginecologul nu iti poate da un raspuns asa repede. Eu zic sa ai rabdare si sa te linistesti. Cand va vrea Dumnezeu sa ai un copil il vei avea si va fi in ochii tai ca cel mai frumos din tot universul. Pana atunci rabdare si perseverenta. Eu sper totusi ca sa fii reusit acu smug. Ar fi ca un cadou de mos Craciun smug. Sper ca asta ai trecut pe bilet la categoria "Cadouri pentru 2011 :p". Ce sa zic. Multa bafta si nu iti pierde speranta. Pa pa

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Iti doresti foarte mult un copil! In locul tau nu as mai fi stat pe ganduri si primul pas ar fi fost la farmacie de unde as fi luat nu unul ci 3-4 teste de sarcina(sa fiu sigura). Dupa care ginecolog!