| anonim_4396 a întrebat:

Am de facut o compunere cu titlul. " daca dragoste nu e, nimic nu e " vreo idee?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Porneste de la coada, " daca nimic nu e, nici dragoste nu e..."

| Today a răspuns (pentru neutrino):

Interesant argument happy

6 răspunsuri:
| greenmile00 a răspuns:

Gandeste-te la o comparatie... poate chiar cel mai bine ar fi cu foamea happy necesitatea de a-ti hrani sufletul cu sentiment pentru a putea supravietui

| Wulf a răspuns:

Pai, poti sa te legi de diferite lucruri cum ar fi : in viata dragostea este importanta deoarece gasirea unui partener de viata face parte din ciclul dezvoltarii vietii omului, te poti lega de sentimentul de singuratate care este unul foarte dureros si sentimentul de dragoste care i-o porti cuiva, poti explica rolul dragostei in viata si cam asta, poti face o antiteza intre ce ar fi fara dragoste si ce este cu ajutorul dragostei.

Bafta!

| Birnaz_Dymka_1992 a răspuns:

Ce ma am si eu o asa compunere daca porfa ne-a dat sa ne arate ea cum a facut ***

| MissPopular a răspuns:

Mai bine ai zice adevaratul motiv pentru care vrei sa faci o astfel de compunere..PLAGIATOAREEE! Vezi ca te cunosc, botosaneanco, esti o fata fara rusine si respect!laughing

| Today a răspuns (pentru MissPopular):

rolling on the floor) daca te crezi atat de tare. spune macar cine esti.