| Teo_2309 a întrebat:

Am de facut la romana o compunere cu titlul " De la crinolina la fustele mini". Cam ce as putea sa scriu? laughing Vreo idee ceva?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| dandelion a răspuns:

Ideea este că civilizația si cultura se schimbă, si odată cu aceasta se dezvoltă si stilul vestimentar. În cazul dat am observat că lumea (îndeosebi femeile) au căutat să arate tot mai mult din corpurile sale, să arate lumii cîte puțin ajungîng să poarte doar aceste fuste mini. Femeile căutau faimă si erau gata să se adapteze chiar si unui astfel de stil. Nu stiu, dezvoltă mai departe ideea pentru că ți-am spus esențialul. Succese!