| Floriin7 a întrebat:

Am de facut o compunere cu titlul " Cum imi protejez planeta "... vreo idee despre ce sa povestesc? big grin FUNDAA

Răspuns Câştigător
| 乃ŪMMĪĪ a răspuns:

Nu arunc lucruri in special hartie, plastic sau carton pe jos.Tin in mana tot ce am de aruncat si daca gasesc un cos de gunoi, arunc.

Plantam plante cat mai multe.

Nu irosim apa si energia electrica aiurea.

2 răspunsuri:
| Alissya_4251 a răspuns:

Poti cauta pe google despre organizatiile care se ocupa cu asa ceva si sa te inspiriwinking

| andra_4939 a răspuns:

Tu nu ai invatat despre protejarea nu am o compunere dar iti voi da o idee! spune despre tine cand ai mers si tu in parc sau undeva ai adunat hartiile cu colegii tai, spune ca ai participat impreuna cu clasa la un program pntru protejarea mediului si ca ati plantat plante pentru un viitor mai verde!