| Alex16rebel a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Este in scoala un baiat cu un an mai mare care imi e cel mai bun prieten. Mi-a placut de el in vacanta de Craciun, dar lui ii placea de alta. Acum cateva saptamani m-a ntrebat daca vreau sa fiu cu el, dar eu eram cu altul si i-am zis nu, dar acum m-am despartit de acel baiat tocmai pentru ca stiu ca acest prieten ma va face mult mai fericita. Problema e ca atunci cand l-am intrebat daca mai vrea sa fie cu mine mi-a zis ca daca as fi acceptat atunci ar fi fost altceva dar acum. Cum pot sa il recastig? Funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Lavidaloca a răspuns:

Depinde de persoana dar cred ca "i-ai ranit orgoliul" cu acel raspuns la vremea respectiva iar el fiind un baiat care tanjeste dupa multa atentie nu a mai acceptat aceasta propunere a ta ca sa nu para "slab de inger", insa e posibil sa-si doreasca din toata inima sa fie cu tine.tu ar trebui sa-ti dai seama de treaba asta din atitudinea pe care o are fata de tine de cand s-au intamplat toate astea. Sper ca te-am ajutat :*