| Daniellllll1 a întrebat:

Hey TPU!
Am nevoie de parerea unor fete.
Deci am 16 ani si am fost indragostit de o fata cativa ani si ea dupa cativa ani a aflat dupa aceea m-a evitat complet (stiam ca nu am sanse ca nu ma place), eu am continuat sa o iubesc inca cateva luni chiar daca ea nu ma placea si ca imi face rau ..simteam ca ea e totul cand ma uitam in ochii ei ma pierdeam si in cele din urma am uitat-o dar acum .....nu stiu cum sa ma indragostesc...

8 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

Incearca sa iti gasesti pe cineva pentru tine, cineva care te apreciaza pentru cine esti, si atunci o sa poti sa te indragostesti sa va indragostiti impreuna. Pe aia nu ai iubito, a fost doar o atractie intre sexe diferite, care poate sa fie atat de puternic incat ai urmario oriunde numa sa o mai vezi odata. Cand o sa iubesti si persoana de langa tine o sa simta la fel, sa fie acolo tot timpu, sa te sprijine si sa treceti prin orice, atunci o sa vezi ce inseamna cu adevarat sa tii la cineva. Sper sa iti gasesti pe cineva, dar si daca nu o sa se intample curand, nu iti pierde speranta, fiecare are pe cineva aici in lume si o sa vina si a ta intr-o zi. Sper sa te ajutewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te indragosti man ca suferi degeaba.Sa nu-ti prea pese ce spun fetele.Zi ca ea si fa ca tine.Trebuie sa le tii la distanta si respect ca daca le lasi sa vina mai aproape te mananca cu fulgi cu tot, si tot tu cazi rau.Astazi spune ea ceva, maine altceva si poimaine esti pa! Asa ca stai relax in banca ta si nu lasa dragostea sa intervina in viata ta.

| Livelord a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai pe scurt, stai toata ziua in casa si da-i in cap ca surdu-n clopot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Livelord):

Daca asta iti face placere...laughingInsa eu nu m-am referit la astawinking

| Livelord a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu stii sa te comporti cu ele si "te mananca cu fulgi cu tot", e alta treaba.
Insa, nu este nevoie sa iti bati joc de ele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Livelord):

Dar eu nu am zis sa-ti bati joc de ele omule, de unde tot le scoti?

| PrettyLiar94 a răspuns:

Buna!
O sa te indragostesti atunci cand nu te astepti, asta nu e ceva care se programeaza, cand e sa fie e.
Nu te mai gandi la asta si o sa se intample mai curandbatting eyelashes

| tom1234 a răspuns:

Asteapta. ai rabdare, toate la timpul lor. nu iti pierde speranta ca jumatatea ta exista esti prea mic sa te gandesti ca nu te vei indragosti din nou. o vei face de curand. trebuie doar sa ai incredere in tine. sper ca te-am ajutat, funda?