| Cherry1092 a întrebat:

am nevoie de un sfat. Sa incepem cu inceputul. Acum 3 ani am fost plecata impreuna cu parinti mei in Anglia. Acolo am studiat. Eu locuiesc langa Constanta. Cand m-am intors in Romania am descoperit ca am vecini noi. un baiat super frumos. M-am indragostit lulea. Am fost proasta ca am vorbit cu un alt vecin[ Adrian ] despre ce simt eu pentru acel baiat [ Andrei ]. Si adrian i-a zis lu' andrei ce vorbisem noi. Vorbele lui au fost : Nu-mi pasa, da-o dracu'. Mi-a picat fata :O. Am inceput si scoala..suntem la aceiasi scoala..Eu sunt 8b el e 8a. mi-a gasit si o porecla foarte cruda sad. Mult timp veneam acasa plangand pentru ca toti se luau dupa el. nu aveam prieteni, si toti radeau de mine sad. Acum 1 an, am cunoscut un psiholog. si m-am dus si i-am explicat povestea mea. mi-a dat sfaturi cum sa abordez situatia.A inceput sa ma bage el in seama. pe la scoala rar. eu cred ca ii era si ii este rusine de personalitatea mea ...In general toata lumea ma place pentru ca imi sta in fire sa glumesc tot timpul chiar si cand ar trebui sa plang eu cred ca lui ii este rusine pentru ca trag spre normal ( fizic ). Precizand ( 16 ani ). Dupa pe mess iar..ma baga in seama. Pe parcursul acestor "convorbiri" eu seara ma trezeam asa din cosmaruri. Adica acum cand imi amintesc rad cu pofta puppy dog eyes. Avem niste vise ciudate rau! Visam ca faceam dragoste. sub dus. ba ca ma vizita noaptea, ba ca ne sarutam, era o problema inmesa pentru ca mama observase ca vorbeam in somn laughing. Ceea ce vreau sa va cer este cum sa abordez situatia. este ultima luna de scoala. dupa mergem la liceu, vreau macar sa vorbim asa. macar buna. ce faci etc. Da mi-e frica sa mai fac primi pasi. pentru ca am mai trecut prin asta... [ Raspunsuri serioase va rog ].

Răspuns Câştigător
| vRaz a răspuns:

Ridica, capul din pamant... zambeste asa frumos cum sti, du-te la el si saluta-l. Intreaba-l ce face. Continua sa zambesti! O sa reusesti! Sper ca te-am ajutat happy

| Cherry1092 explică (pentru vRaz):

Sa-l sarut laughing. Cred ca nu e cea mai buna alegere I don't want to see. am precizat ca vreau doar sa fim prieteni. pentru ca am tinut mult timp la el. si eram pe cale sa fac o prostie maree. Da mersi ca ai incercat happy

| Cherry1092 explică (pentru vRaz):

Oricum in cateva zile o sa fie el de serviciu tongue. A mai facut azi o colega de-a mea asa laughing toata ziua defila pe holuri laughing

| vRaz a răspuns (pentru Cherry1092):

Pai, poti sa vorbesti cu el, sa ii spui ca vrei sa uitati divergentele din trecut si vrei sa fiti prieteni, ca nu il costa nimic. Multumesc pentru apreciere si pentru funda.

4 răspunsuri:
| ovidelutu a răspuns:

Fa ce ai facut si inainte