| soricelulRulz a întrebat:

am o curiozitate cat de rau sau de "grav" (cum spun unii) este sa ai o relatie draguta si inocenta la 14 ani? Tot vad peste tot ca lumea se comporta ca si cum ar fi o crima ca la 14 ani sa ai un prieten / o prietena ( P.S-nu e problema mea, eu sunt mai mare de 14 ani, e o pura curiozitate)

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Atata timp cat e inocenta nu cred ca starneste prea multe reactii si comentarii, dar in ultima vreme nu mai auzim de relatii inocente, ci de gravide la 14 ani, ceea ce mie personal nu mi se pare normal, si nu numai mie. La 14 ani multi nu stiu ce este viata sexuala si cu ce se mananca ea, care sunt riscurile ei si asa mai departe, dar se plang ca lumea nu este de acord cu relatiile premature. Nu e nimic rau in a avea prieten la 14 atata timp cat relatia se limiteaza la inocenta.

3 răspunsuri:
| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Inocentă și drăguță...nu îmi imaginez cum ar fi o relație așa.
Nu te condamnă nimeni cât timp ești sigură pe tine și nu te interesează de nimeni.

| AnkaAncuta a răspuns:

Comunisti asa sunt si parintii mei ....probabil asa era inainte, trebuia sa ai iubit la 19 ani

| darrio2007 a răspuns (pentru AnkaAncuta):

Cu timpul ai sa iti schimbi parerea.