| careestefazafrate a întrebat:

Hey TPU, Am o curiozitate, dacă ești femeie îți poți pierde virginitatea cu o femeie? adică o femeie poate dezvirgina alta femeie?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate, cu un falus de cauciuc.

| mihai69 a răspuns:

Teoretic, da. Pentru că virginitatea se pierde la primul act sexual cu un partener (indiferent de sexul acestuia).
Desigur, nu e musai în acest caz să aibă loc și penetrare, deci e posibil să nu existe nici deflorare.

| sammie a răspuns:

Da, iti spun cum e treaba. Poate unii zic ca te dezvirginezi numai cand intretii relatii sexuale dar nu e asa. Poti cauta si in dex. Dezvirginarea inseamna sa-ti rupi himenul. Odata ce l-ai rupt inseamna ca nu mai esti virgina. Doar la fete. Baietii nu se pot dezvirgina singuri. Deci in concluzie sa te dezvirginezi nu inseamna neaparat sa intretii relatii sexuale cu o anumita persoana. ( In caz ca nu stiai )

| sammie a răspuns:

Deci da, o poti pierde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, doar cu jucarii erotice dar o dezvirginare se face cu un penis real adica sex cu un barbat nu cu jucarii erotice

| Carol01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da. esti prost?

| ValentinMihai78 a răspuns:

Există jucării sexuale, deci nu doar femeie cu femeie, dar femeia singură se poate dezvirgina, dacă vrea asta.

| AdeLeu a răspuns:

Logic, daca cineva a intretinut relatii sexuale doar cu femei, doar nu spune ca e virgina