| micheilla a întrebat:

Am o intamplare foarte "ciudata"! Aseara l-am visat pe prietenul meu si dintr-o data m-am trezit am stat 5 minute si iar am adormit si iar l-am visat (era alt vis, dar era tot cu el) si iar m-am trezit si am adormit, iar l-am visat si tot asa pana dimineata cand m-am trezit sa ma duc la scoala.Si in vis(vise) el tot imi spunea ca nu mai intra pe mess ca nu-l mai lasa maicasa ca trebuie sa invete sau m-a intrebat daca sunt combina cu altcineva.Chestii de astea care au legatura cu realitatea adica el chiar nu mai intra pe mess si odata cand s-a suparat (putin) pe mine mi-a spus daca vreau sa ma combin cu altcineva sa-i spun si tot asa.Eu cred in superstitii si oare are ceva adica e vreun semn?!

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Visele noastre sunt proiectia subconstientului fiecaruia,cat timp dormim,simplist iti explic.
Ca sa ai asemenea vise,e foarte clar ca te preocupa mult de tot ceea ce se petrece intre tine si el.
In timpul zilei,luata cu altele,mai uiti,mai te gandesti in alta parte.
Dar,noaptea in perioada de "repaus" a creierului,ies la iveala toate framantarile tale si in felul asta ti se descarca subconstientul de tot ce-l apasa.
Lasa superstitiile,nu e cazul,in povestea asta.
Explicatia o ai,nu ramane decat sa te linistesti si sa incerci sa faci lucrurile sa mearga cat mai bine, asa incat, sa-ti gasesti linistea.
Macar in somn!

| deeeeea1 a răspuns:

Te-ai stresat tu prea mult pe subiectele astea si probabil din cauza asta.Nu te mai gandii si o sa fie bine.