| EleNa_2957 a întrebat:

Am si eu o intrebare! Acum 2 luni m-am despartit de prietenul meu dupa o relatie de 1 an jumate din cauza certurilor! Pana acum 3 saptamani il cautam zilnic si ii spuneam sa ne impacam, dar el nu vroia! Imi spunea ca ne vom impaca, dar nu acum! Ca trebuie sa mai treaca timp si daca vreodata ma voi combina cu altcineva, nu o sa stau prea mult cu respectivul si tot cu el ma voi impaca! Dar intre timp am aflat ca el era cu alta tipa inca de cand ne-am despartit noi si cand l-am intrebat mi-a spus ca nu e nimic serios, ca nu se implica! De 3 saptamani nu i-am mai dat absolut nimic, in schimb tin legatura cu mama lui! Mi-a spus ca tot cu tipa aia e si aseara un prieten comun la care am facut eu revelionul s-a intalnit cu el! Au stat de vorba si a inceput sa-l intrebe daca m-am combinat cu cineva la revelion si i-a spus ca ii pare rau ca ne-am despartit! In schimb el e tot cu fata aia si ca nu se astepta sa se inteleaga asa bine cu ea! Nu stiu ce sa fac si ce sa cred! Voi ce credeti ca e bine sa fac? Sa nu il mai caut deloc?

8 răspunsuri:
| purenerve a răspuns:

Dai paci nul mai cauta lasa-l sasi deiea seama ca nu este alta ca tine! si daca vrea dupa aia sa se intoarca cu tine si bunenteles tu poti trece peste sarutari imbratisari si alte chesti cu respectiva totul okdaca nu da-i pace! salut

| mamasita00 a răspuns:

Logic. In primul rand de ce sa te injosesti in fata lui? E clar ca el nu te mai iubeste daca e deja cu altcineva. Stiu ca e greu pentru ca ai fost cu el atata timp dar trebuie sa il uiti. Incearca sa iti ocupi timpul cu alte activitati pentru a nu te mai gandi la el.

| EleNa_2957 explică:

Din moment ce e cu tipa asta, credeti ca ma va mai cauta? el xcum a zis ca ii pare rau ca ne-am despartit si cand ne mai intalneam dupa despartire, imi dadea de inteles ca ink mai tine la mine, dar nu vroia sa ne impacamsadnu stiu cat de serioasa poate sa fie relatia cu actuala, avand in vedere ca s-a combinat cu ea imediat dupa despartirea noastra:-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru situatia ta Elenasad e o situatie ff complicata si daca stai sa te gandesti poti gasi o garamada de variante posibile de ce prefera sa discute inca cu aceea fata si sa te faca pe tine sa astepti in timp ce el fain mersi e fericit si implinit cu fata respectiva, variante sunt destule cum spuneam:poate fata aceea lo atras prin altceva sau poate el vrea sa se razbune pe tine sau poate o face pentru ca asa ii place lui sa fie cu doua in acelasi timp, cum spuneam sunt o gramada de variante dar doar una e corecta, ca sa iti dai mai bine seama care e varianta corecta, de ce te-a lasat pe tine si s-a dus la alta ar trebuie ori sa te intalnesti cu fata respectiva fara sa stie el si sa discuti cu ea serios si sa vezi ce ganduri au si ce relatie au ca poate el o discutat cu ea in timp ce a umblat si cu tine sau ai putea sa vb cu amandoi fata in fata si sal pui sa aleaga intre tine si ea. dar eu te-as sugera sa incerci prima varianta ca poate ai afla mai multe si poate o sa iti faci alta idee despre el, dupa cate am inteles din povestea ta eu mi-am dat seama ca e un baiat care a avut o relatie cu tine dar sunt 100% sigur ca a umblat si cu fata respectiva pentru ca unu la mana sunt certurile la mijloc plus de aia dupa ce te-ai despartit de el deja el a avut pe alta... sfatul meu pentru tine ar fi sa-l uiti si sa iti traiesti viata mai departe chiar daca acum ti greu, pentru ca sunt altii mult mai buni ca el si stiu sa aprecieze, binenteles asta e parerea mea, fiecare cu parerea lui, oricat de tare l-ai iubit sau il iubesti de cat sa suferi tot asa si sa nu mai ai incredere in el daca ar fi sa va impacati mai bine o termini si gata, eu am avut o relatie de 4 ani de zile si dupa 4 ani am prins-o pe fosta mea cu altu in pat, era sa il arunc pe ala de la etaju 8. o avut noroc ca o reusit sa fuga pe scarile blocului in pielea goala, binenteles ca m-am despartit de fosta si nici nu am mai cautato chiar daca mi-a fost greu si a fost o relatie de 4 ani, nu stiu cum esti u dar eu sunt un tip bun cu toata lumea dar daca cineva incearca sa ma joace pe la spate... o pus-o cu mine, de aia parerea mea ar fi sa pui si u picioru in prag si sa nu te mai lasi calcata in picioare, e plina tara de baieti frumosiwinking sper sa iei decizea ceea corecta, ai grija de u si fi cu capu pe umeri nu te lasa la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetita! lasa-l naibii.baieti mai sunt! si inca cati!

| Alina_5220 a răspuns:

Nu te mai injosiiiiii! daca e prost si nu isi da seama ce a pierdut lasa`l! o sa te caute el ...cand isi va da seama si atunci cel mai logic ar fi sa-l dai draq dar faci cu simti.

sfatul meu ar fi sa-l lasi sa saliveze dupa tine si sa il refuzi!winking

| Ingerasulll a răspuns:

Imi pare rau pentru situatia ta Elenasad e o situatie ff complicata si daca stai sa te gandesti poti gasi o garamada de variante posibile de ce prefera sa discute inca cu aceea fata si sa te faca pe tine sa astepti in timp ce el fain mersi e fericit si implinit cu fata respectiva,variante sunt destule cum spuneam:poate fata aceea lo atras prin altceva sau poate el vrea sa se razbune pe tine sau poate o face pentru ca asa ii place lui sa fie cu doua in acelasi timp,cum spuneam sunt o gramada de variante dar doar una e corecta,ca sa iti dai mai bine seama care e varianta corecta,de ce te-a lasat pe tine si sa dus la alta ar treb ori sa te intalnesti cu fata respectiva fara sa stie el si sa discuti cu ea serios si sa vezi ce ganduri au si ce relatie au ca poate el o discutat cu ea in timp ce a umblat si cu tine sau ai putea sa vb cu amandoi fata in fata si sal pui sa aleaga intre tine si ea.dar eu te-as sugera sa incerci prima varianta ca poate ai afla mai multe si poate o sa iti faci alta idee despre el,dupa cate am inteles din povestea ta eu mi-am dat seama ca e un baiat care a avut o relatie cu tine dar sunt 100% sigur ca a umblat si cu fata respectiva pentru ca unu la mana sunt certurile la mijloc plus de aia dupa ce te-ai despartit de el deja el a avut pe alta...sfatul meu pentru tine ar fi sal uiti si sa iti traiesti viata mai departe chiar daca acuma ti greu,pentru ca sunt altii mult mai buni ca el si stiu sa aprecieze,binenteles asta e parerea mea,fiecare cu parerea lui,oricat de tare l-ai iubit sau il iubesti de cat sa suferi tot asa si sa nu mai ai incredere in el daca ar fi sa va impacati mai bine o termini si gata,eu am avut o relatie de 4 ani de zile si dupa 4 ani am prinso pe fosta mea cu altu in pat,era sa il arunc pe ala de la etaju 8.o avut noroc ca o reusit sa fuga pe scarile blocului in pielea goala,binenteles ca m-am despartit de fosta si nici nu am mai cautato chiar daca mi-a fost greu si a fost o relatie de 4 ani,nu stiu cum esti u dar eu sunt un tip bun cu toata lumea dar daca cineva incearca sa ma joace pe la spate...o puso cu mine,de aia parerea mea ar fi sa pui si u picioru in prag si sa nu te mai lasi calcata in picioare,e plina tara de baieti frumosiwinking sper sa iei decizea ceea corecta,ai grija de u si fi cu capu pe umeri nu te lasa la el.

| Look_7649 a răspuns:

Nu te merita din moment ce face gesturi de astea nu poti avea incredere in el iti spun nu te merita