| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
am o intrebare:
cum pot sa uit pe cineva? adica nu-l inteleg vrea sa fie cu mine si apoi cand vreau eu el zice ca nu ma mai place!
si nu stiu ce sa fac sunt complet demoralizata! nu mai am nici o speranta tot am incercat sa cred ca nu e bun pentru mine si ca o sa gasesc altul mai bun dar n'am reusit!

; x rasp rapid

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Gandeste-te ca acea persoana iti joaca feste si isi bate joc de tine asa ca nu merita sa iti mananci nervii cu el.

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Am trecut si eu fix prin aceiasi situatie!

Deci: eu zic ca ar trebui sa vorbesti cu el serios si sa ii spui ca vrei sa fii cu el. daca el iti zice iar ca nu te place atunci spune-i "bine" si ca daca nu te place sa nu te mai caute atunci si sa terminati orice discutie.

Daca nu ai curaj sa ii spui in fata spune-i pe mess(cum am facut eu) si i-am dat si ignore.

Apoi peste vreo cateva zile a venit la mine si si-a cerut scuze a zis ca nu stia exact ce simte si ca prietenii lui ii spuneau sa ma lase in pace ca "nu-s de el"...

Deci : daca chiar tine la tine in momentul in care vede ca nu-l mai bagi in seama sigur va veni la tine! dar tu trebuie sa ii spui clar ca daca vrea din nou sa vorbiti vrei sa se schimbe ceva.(ii dai de inteles ca vrei sa fiti impreuna.nu-i mai poti zice direct ca il presezi)

Daca nu te mai baga in seama.ar trebui sa incerci sa-l uiti. incearca sa vorbesti cu un alt baiat. poate se leaga ceva intre voi si.il vei uita incet incet...intre timp iesi cu prietenii cat mai mult timp, fa teme, citeste... ocupa-ti timpul cu ceva ca sa nu te mai gandesti la el

Succes!

| Arcusor a răspuns:

Tu ia si te obisnuieste cu ideea ca omul pune foarte multe sentimente intr-o relatia si faza cu cea mai amre dragoste nu se uita.Banuiesc ca nai mai mult de 18 ani.Pana atunci poti culege baieti garla.Ia si ia-ti un baiat tandru,afectuos, inteligent, grijuliu.Deobicei ii gasesti prin cafenele si puburi unde se pune muzica buna.Nu e greu trebuie dpar sa ai timp.Multa bafta. Fundita?

| Purgatoriu a răspuns:

Nu e asa usor sa uiti de cineva. Poti trece mai departe doar daca esti pregatita dar dupa ce zici nu cred ca e cazul sa ai un nou iubit.
Iesi la un suc cu prietenele fa ceva amuzant care-ti place preferabil afara big grin