| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica mare problema...Mai demult am cunoscut un baiat pe net si am inceput sa ne indragostim unul de altul.Nu ne-am vazut in real pentru ca stam departe unul de celalalt.
La inceput totul a fost frumos, dar acum nu mai simt nimic. Nu stiu ce e cu mine.As vrea sa ii spun adevarul, dar mi-e teama ca o sa il ranesc rau... Si-a cumparat cartela de Orange pentru mine ( eu sunt pe Orange si el era pe Vodafone ).
Nu imi place ca il mint asa... Faza e ca cred ca imi place de altcineva, de un baiat care e din oras cu mine si cred ca si el ma place. Nu stiu ce sa fac, sa ii zic adevarul sau nu? Daca da, cum as putea sa ii zic in asa fel incat sa nu il prea 'distrug'?

Răspuns Câştigător
| lalalalala6323 a răspuns:

Spune-i adevarul, nu il lasa sa ajunga sa tina si mai mult la tine pentru ca o sa fie mai rau. Spune-i ca a aparut altcineva in viata ta si ca ai preferat sa ii spui adevarul in loc sa il minti, ca iti pare rau, dar nu e vina ta. Succes.

5 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Spune-i adevarul. Nu cred c-o sa-l "distrugi" prea rau, din moment ce nici nu v-ati vazut fata in fata.

| ZuzuMissy a răspuns:

Intotdeauna un adevar spus cu sinceritate va rezolva orice problema indifirent de natura ei ..ai incredere in el si nu il minti cu ceea ce simti si vrei sa faci cu viata ta

| Andrada0025 a răspuns:

Ii spui ca nu mai e ceea ce a fost si ca nu poti cu distanta. Mai bine o terminati acum decat sa va atasati, o sa va fie foarte greu apoi... sau cel putin sa luati o pauza. Nu te obliga nimeni sa continui.

| DanielaViio a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii spui adevarul.

| MariaIoana0405 a răspuns:

Buna Yoana.
fii sigura ca daca nu ii vei spune adevarul acum mai tarziu va fi si mai greu pentru el.
explica-i ca nu tu iti dirijezi inima si ca orice ai face nu-l poti vedea mai mult decat un prieten chiar daca ai incercat
scumpo, inimii nu-i poti dicta nici daca vei vrea :*