| Shara17 a întrebat:

Buna TPU... am o problema cat de cat grava (zic eu)... sunt f nesigura. Acum o saptamana m.am cuplat u un baiat care mi-a placut la nebunie! dar incet, incet a inceput sa nu.mi mai placa si sa fiu cu el doar din mila si nu imi place, nu e corect fata de el mai ales ca tine la mine foarte mult, iar faza dura e ca eu iubesc un baiat si el ma iubeste (dar aici e altceva) Ideea e ca nu stiu cum sa ma despart de el. M.am gandit sa il mint ca a descoperit mama si s.a suparat pentru ca am examene si nu imi trebuie prieten, dar ideea e ce fac eu dupa pentru ca mi.e frica ca se va intampla iar! Cum sa fac sa nu mai fiu asa nesigura? Adevarul e ca nu vreau sa ranesc pe ceilalti, dar tocmai asta fac sad.

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Nu poti sa socializezi fara sa ranesti, este cam imposibil, mereu ranim oamenii, fie ca vrem, fie ca nu.
Sa il iubesti din mila, deja e ceva care ar ranii pe oricine mult mai mult, si sa inseli, este cu mult mai rau.
Ai mai multe posibilitati, dar unele rele, eu vreau sa le pun in vedere de cat pe alea bune.
Daca esti 100% sigura ca nu-l mai iubesti ca pe un iubit, si vrei sa te desparti de el, fa-o, crede-ma ca sa-l inseli sau sa-l iubesti din mila, e mult mai dureros, sa-i spui ce se intampla, e mai bine, sunt sigur ca ar fi mai bucuros sa afle adevarul decat sa afle ca tu il tot minti.
Sau, te poti gandii ca nu esti sigura pe ce faci, poate gasesti la baiatul ala pe care-l iubesti acum, ceva ce nu gasesti la iubitul tau, dar, gasesti la baiatul ala ce are iubitul tau?
Gandeste-te putin, dar oricum, asta n-o sa ajute un timp.
Asa ca poti face urmatorul lucru: Le spui amandurora, ca ai nevoie de putin timp, ca sunt lucruri personale, la care trebuie sa te gandesti, si vrei sa fi singura un timp, fara iubit, fara nimic.
Vezi de care-ti este dor mai mult, si ia o decizie.
Poate chiar il iubesti mai mult pe al doilea, si o sa-l alegi pe el, DAR, sa te desparti acum de iubitul tau, si peste 2-3 saptamani, sa realizezi ca ai facut o greseala imensa, si sa-l vrei inapoi... cine stie, poate el n-o sa te astepte, si o sa treaca peste, sau n-o sa te ierte.
Trebuie sa iei o decizie care te va face pe tine fericita, sa te gandesti la el mereu, te v-a feace pe tine nefericita.
Astea, dupa mine, sunt cele mai bune lucruri pe care le poti face, ca el sa sufere cel mai putin.

4 răspunsuri:
| ErickEmil a răspuns:

Eu zic ca daca-i dai sa manance niste lapte timp de 2-3 zile i-ar rezolva problema si sincer, daca nu, te-ai putea duce cu el la doctor sa-l verifice poate are paduchi sau ceva.

| evenso a răspuns (pentru ErickEmil):

rolling on the floor

| Shara17 explică (pentru ErickEmil):

laughing foarte amuzant chiar m.ai facut sa rad, dar nu ma ajuta prea mult tongue

| MeddyMaddy a răspuns:

Incerci sa-i nu ii mai dai atentie. Dupa ceva timp te duci si spui ca nu vrei sa mai conitnue aceasta relatie, asa nu mai merge, a devenit monotona relatia si ca nu vrei sa mai te caute.sad poate doar amici