| nucaraata a întrebat:

Am o nelamurire. Cel mai bun prieten al meu este si primul baiat cu care m-am culcat, vara trecuta. Nu am fost impreuna, nici inainte, nici dupa. De atunci am mai fost pe aproape, dar niciodata nu am mai ajuns sa facem sex. El considera ca a fost o greseala. Insa partea ciudata este ca nu ma mai lasa sa il ating. Evita intotdeauna sa stea langa mine, sa ma atinga, decat in unele mom cand ma mai imbratiseaza, evita sa il ating. Singurul lucru pe care nu mi-l evita esr privirea. Din contra, de multe ori ma priveste fix. Imi poate explica si mie cineva, va rog, de ce vrea sa ma faca sa ma simt ca ultimul om de pe planeta comportandu-se asa? Multumesc anticipat

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O explicatie posibila a acestui comportament ar putea fi aceea ca prima lui experienta sexuala nu a reprezentat ceea ce spera sau isi imagina.De asemenea s-ar putea ca acel sex sa se fi produs cu totul intamplator cu o persoana fata de care nu avea si nici in acest moment nu are sentimente de dragoste si iubire. Din acest motiv ii este teama sa repete experienta traita si poate ca, el considera ca totul a fost o greseala si incearca pe cat posibil sa evite repetarea ecelui eveniment.Ar fi bine sa ai cu el o discutie edificatoare pentru a rezolva definitiv dilema ta.Incearca deoarece nu ai ce pierde nici regreta in cazul unui raspuns negativ. Succes.

| nucaraata explică (pentru corbulalbrosu):

Nu a fost prima lui experienta. Ceea ce e ft ciudat ca mereu are o ezitare ciudata cand vine vorba de mine. Uneori se intampla sa ma sarute, si apoi se smulge din bratele mele si are un comportament foarte dubios...Nu il imteleg deloc. Dar poate aveti dreptate. Poate chiar nu i-a placut si regreta si sunt prea obsedata...Multumesc frumos!

| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca atunci cand te-ai culcat cu el a fost un moment care i-a lasat un gust amar despre tine.

| SasNetRomania a răspuns:

Te-a folosit si punct happy probabil esti prea obsedata fetito de el, si unele persoane nu accepta asta. E asa hreu sa iti gasesti alt/alti prieteni? Nu cred ca el e cel mai intelogent, cel mai frumos sau ca are un caracter normal la cum explici tuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"e ce vrea sa ma faca sa ma simt ca ultimul om de pe planeta comportandu-se asa? " e posibil sa te considere o panarama. numai fetele de genul le eviti asa, altfel nu vad care e problema. daca era unu ca majoritatea din ziua de azi te baga in seama doar cand vroia mai mult sex si dupa iti dadea cu prag de mers dar se pare ca el nu e genul.

| nucaraata explică (pentru anonim_4396):

Mi-a mai propus de multe ori asta, am fost si pe aproape, si, repet, suntem cei mai buni prieteni. Vorbim zilnic, radem, glumim, tine la mine destul de mult. Nu cred ca ma considera o panarama. Totusi, o sa ma gandesc si la posibilitatea asta. Multumesc mult!

| Klandestin a răspuns:

Inseamna ca nu i`a placutwinking sau poate si-a dat seama ca nu`i plac femeile.

| Athée a răspuns:

Exista si posibilitatea amintita de Endoryus, dar mai exista si posibilitatea sa te doreasca din nou, dar sa ii fie teama sa nu distruga relatia de prietenie dintre voi.

| nucaraata explică (pentru Athée):

Da, mereu cand vorbeste despre noi, vorbeste cu regret. Vara trecuta, cand toata lumea a aflat de noi dintr-o greseala, toti au inceput sa comenteze, sa se bage, a fost un scandal de proportii care a dus la 3 luni in care nu prea am vb deloc. Poate...nu stiu. Multumesc mult!

| tweety a răspuns:

Nu ar fi mai bine totusi sa discuti asta cu el? Intreaba l ce il deranjeaza si gata

| nucaraata explică (pentru tweety):

Am incercat sa vb cu el despre asta, dar mereu reactia lui e aceeasi, vine, ma imbratiseaza, ma pupa pe frunte si imi spune sa ma linistesc si sa nu mai fiu suparata. Nu il inteleg.