| nucaraata a întrebat:

Am o nelamurire. Cel mai bun prieten al meu este si primul baiat cu care m-am culcat, vara trecuta. Nu am fost impreuna, nici inainte, nici dupa. De atunci am mai fost pe aproape, dar niciodata nu am mai ajuns sa facem sex. El considera ca a fost o greseala. Insa partea ciudata este ca nu ma mai lasa sa il ating. Evita intotdeauna sa stea langa mine, sa ma atinga, decat in unele mom cand ma mai imbratiseaza, evita sa il ating. Singurul lucru pe care nu mi-l evita esr privirea. Din contra, de multe ori ma priveste fix. Imi poate explica si mie cineva, va rog, de ce vrea sa ma faca sa ma simt ca ultimul om de pe planeta comportandu-se asa?

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Pai,atunci la varsta asta nu poti spune ca te evita ca nu a avut o experienta placuta cu tine, din moment ce e asa tanar si nici nu a apucat sa vada cum e cu mii de fete.
Poate ca se teme atunci ca iar se ajunge la asa ceva. De ce se teme? Fie crede ca nu e pregatit si se face de ras, fie e implicat intr-o relatie, insa se teme sa nu fie sedus de catre tine.
Dar cum zici ca nu mai sunteti impreuna, aigur are pe alta, altfel te.ar fi intrebat daca vrei sa fi cu el. Probabil ca te priveste fix fiindca ii e drag de tine si poate rezista privirii, dar nu si atingerii.
Acum, imi cam bag si eu nasul unde nu.mi fierbe oala, fie.mi cu iertare, dar tu cum de ai avut relatii intime cu un baiat care nu iti e iubit? Suna ca a aventura...

7 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Cati ani aveti?
Aceste gesturi pot avea cu totul alta semnificatie, in functie de varsta

| nucaraata explică (pentru Mayar):

17 ani

| Mayar a răspuns (pentru nucaraata):

Pai,atunci la varsta asta nu poti spune ca te evita ca nu a avut o experienta placuta cu tine, din moment ce e asa tanar si nici nu a apucat sa vada cum e cu mii de fete.
Poate ca se teme atunci ca iar se ajunge la asa ceva. De ce se teme? Fie crede ca nu e pregatit si se face de ras, fie e implicat intr-o relatie, insa se teme sa nu fie sedus de catre tine.
Dar cum zici ca nu mai sunteti impreuna, aigur are pe alta, altfel te.ar fi intrebat daca vrei sa fi cu el. Probabil ca te priveste fix fiindca ii e drag de tine si poate rezista privirii, dar nu si atingerii.
Acum, imi cam bag si eu nasul unde nu.mi fierbe oala, fie.mi cu iertare, dar tu cum de ai avut relatii intime cu un baiat care nu iti e iubit? Suna ca a aventura...

| sofisis a răspuns:

Probabil ca esti prea insistenta. Deja parerea lui o stii: a fost o greseala.
Avand in vedere acestea, las-o mai moale cu atingerile. Nu e normal sa tot pipaim lumea, mai ales daca ni s-a si spus si ni s-a si aratat ca nu e cazul.
Deci nu el te face sa te simti prost, tu singura te pui in postura asta.

| Felys a răspuns:

Probabil a avut remuscari si se teme sa nu cedeze iar ispitei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! In zadar ne dam cu parerea, fiindca adevaratul motiv il detine doar el. Acum, o sa iti spun parerea mea, ceea ce nu inseamna ca asa si este. Consider ca s-a indragostit de tine, ca si-ar dori sa formati un cuplu, dar ii e frica de esec. Ii e frica de faptul ca prietenia voastra nu ar mai exista.
Care este sfatul meu? Chiar daca la inceput poate va ezita, deschide subiectul si discuta serios cu el. Intreaba-l fara jena de ce si-a schimbat atitudinea fata de tine, fata de voi si spune-i ce te macina.

| Klandestin a răspuns:

Ai mai inttebat odata asta!

| bicdghwa a răspuns:

Pai si cati ani aveati?
Conteaza foarte mult si varsta in cazul luilaughing