| nicoleee30 a întrebat:

Buna,TPU! Am fost cu un baiat timp de 1 an si 8 luni.Pot spune ca am avut o relatie tumultoasa dupa 1 an de relatie.Toamna trecuta ne-am despartit, dar dupa 1 luna am inceput din nou sa umblam, sa radem si sa glumim impreuna.Si asa, am ajuns sa fim foarte apropiati, in sensul ca ne vedem in fiecare zi doar noi 2, stam impreuna,facem 'dragoste' de multe ori, eu sunt indragostita de el si-mi doresc sa fiu cu el, DAR, nu am nici o de idee ce-i in capul lui.Desi vrea sa stea cu mine, si-mi spune in repetate randuri ca vrea sa ne intelegem cat mai bine, atunci cand suntem in lume, in special la petreceri, cu oameni cunoscuti si nu chiar, aproape ca ma ignora.Adica, sta doar cu mine, dar nu ma imbratiseaza, nu ma saruta deloc, se comporta ca si cum am fi doar prieteni, desi cand suntem doar noi 2 e grijuliu, atent si dragastos.SI cand vine vorba de chestii intime, precum sexul, intotdeauna eu sunt cea care il initiaza si sunt multe dati in care el refuza din diferite motive.Inainte,era pervers si-si dorea enorm sa ma atinga si toate cele. Nu numai chestii intime, ci si sarutari si imbratisari. Cand suntem intr-un oras nou(noi stam intr-un oras extrem de mic, unde toti se cunosc) el cand e cu mine se uita dupa fete si e distant cu mine atunci cand vede una atractiva.Nu stiu ce sa fac, stiu ca nu are pe altcineva, si atunci cand il intreb daca mai vrea sa fim impreuna, tot timpul face o pauza de gandire, mai mica sau mai mare depinde de situatie, si spune 'Da', iar atunci cand suntem certati rau, spune ' oricum nu suntem impreuna'.De exemplu, la petrecerile prietenilor, ii spun pupa-ma si el zice: Acum? si imediat schimba subiectul. Abia, dupa ce ma vede trista si cu o lacrima pe fata, incepe sa fie dragut. Ma face de foooarte multe ori sa plang si nici macar nu-i pasa, nu incearca sa ma opreasca din plans sau ceva de genu.Cand ii spun, nervoasa fiind: Gata, s-a terminat tot! el incepe sa se compoarte frumos si dupa aia din nou de la capat. Imi spune, ca atunci cand merge in orasul mare vecin cu noi, o sa-si faca de cap, dar sa nu ma supar ca el pe mine ma iubeste. Ce dracu vrea sa faca el de fapt? Ii trimit si mesaje dulci de noapte buna si niciodata nu-mi raspunde la ele.Nu-l inteleg, nu ma respecta deloc, ii clar ca nu ma mai vrea, dar totusi imi spune ca vrea sa ne intelegem.Acum 2 zile l-am intrebat, dupa o cearta: De ce nu-mi spui ca nu mai vrei sa fi cu mine, pentru ca ii clar ca asta e? El imi raspunde : Pentru ca ar fi mult prea dureros pentru tine. Dupa, o vazut ca m-am suparat si o inceput sa fie din nou amabil. Nu-l inteleg, sunt cumva planul lui de rezerva? Ma mai iubeste sau nu?( face destule sacrifici majore pentru mine, dar totusi.) Ce ar trebui sa fac in situatia asta?

6 răspunsuri:
| NinaSimone a răspuns:

Nu stie ce vrea. Da-i un ultimatum. (parerea mea)

| justsummer a răspuns:

Probabil cearta voastra l-a indepartat si nu v-ati acordat niciodata timp sa vorbiti despre lucrurile care va deranjeaza si sa fiti sinceri. Sincer se poarta ca un idiot cu tine, dar tu mereu stai si accepti toate lucrurile rele pe care ti le face probabil pentru ca te-ai obisnuit sa fii cu el. Ia putin spatiu fata de el si de voi o pauza reala si vezi daca mai vrei sa continui ceva care nu te face fericita si poate se simte si el sufocat uneori si de asta e mai badaran.

| JustSmileK a răspuns:

Hmm...Probabil e genul de baiat care vrea sa para si el "cocos" in fata prietenilor, si de aia in preajma lor se comporta asa cu tine. In rest, probabil ca s-a plictisit si de aia vrea sa se desparta de tine, dar nu suporta sa te stie suferind...Si de aia nu face nici o miscare. Dupa parerea mea poti face tu pasul asta, ca sa nuva mai chinuiti amandoi.

| cllaudDia a răspuns:

Parerea mea este ca tipu chiar nu merita nicio lacrima de a ta.E clar faptul ca el numai te iubeste(stiu ca e dureros, dar asta reiese din ce ai povestit)si sta cu tine ori pentru sex ori cum a spus si el ca ar fi dureros pentru tine o despartire. Sincer nu merita sa stai cu cineva care te trateaza cu indiferenta si nu te respecta deloc. Mai bine ai pune punct definitiv si ar trebui sa incerci sa treci peste.
Bafta!:*

| Andreea22X a răspuns:

Eu cred ca el nici macar nu stie ce vrea de la viata...(de fapt de la o relatie).1.nu ai de unde sa stii tu exact ce face el, daca are sau nu pe altcineva.Incearca sa porti o discutie ft serioasa cu el sa vezi ce are de gand, ori sa fiti impreuna ori nu. daca nu vrea nimic serios, lasa-l in pace pentru ca iti pierzi timpul cu el.iar in timpul discutiei cu el incearca sa nu te mai superi..incearca sa pari si tu indiferent nu mai trage tu de el pentru ca el va profita si va face ce vrea din tine in felul asta

| Links a răspuns:

Frate nu-i inteleg pe baietii de teapa lu asta, bai frate nu te joci cu sentimetele cuiva. Fata eu zic sa mai insisti cat mai poti dupa aia lasa-l ca vine el la tine daca chiar te place. Si atunci cand vine la tine, tu o sa impui niste "conditii" adica cum frate daca te iubeste nu ar trebui sa-i pese de cum "aratati impreuna" si cum ai zis sa se faca ca nu te cunoaste sau ceva de genu... Chiar daca tu il placi "cum arata" daca vezi ca are caracter de... o fata desteapta ar sti ce sa faca, ce am zis mai sus.