| Sir a întrebat:

Hey TPU.am o problema, acum 2 ani am intalnit o fata intr'un joc online si pierdeam timpu cu ea, ne distram. vorbeam si am ajuns sa tin la ea.ne mai certam noi cateodata din lucruri marunte dar odata cand ne'am certat imi parea tare rau si mi-am dat seama ca o iubesc chiar daca pare absurd. timp de un an si ceva am fost crd cei mai buni prieteni chiar daca simteam amundoi aceleasi sentimente de dragoste. dupa un timp ne'am hotarat sa ne intalnim chiar daca ea sta la o distanta destul de mare.200 si cv de km. oricum ne'am intalnit si ne'am hotarat sa fim impreuna, ne intalneam odata la 2 saptamani.adica eu ma duceam mai mereu la ea i'am cunoscut si parinti am si dormit la ea acasa. o iubeam foarte mult si inca o fac dar a trecut timpu si odata cu inceperea scolii a intrat la liceu eu aveam 17 ani atunci. iar de cand a inceput scoala totul s-a schimbat. a devenit distanta, ne certam des si ajungeam sa nu ne bagam in seama zile bune.pana cand unul din noi suna.si am ajuns sa ne despartim de tot.eu inca speram sa fim iar impreuna dar ea nu mai vroia. mi-a zis ca nu vrea sa isi iroseasca viata asa.ca vrea sa fie fericita cu alt baiat ca eu nu sunt mereu langa ea. a hotarat sa ramanem doar prieteni si vorbeam deschis, am convinso sa imi spuna daca ii place de cineva din scoala si mi-a zis ca ii place de un coleg. m-am suparat foarte tare si de atunci nu am mai vb cu ea. i'am dat ignore si nici nu am mai sunato. dar nici ea nu mai da nici 1 semn i'am zis ca o las sa fie fericita cu altu.in fine dar problema e ca o iubesc foarte mult. pot zice ca e fata visurilor mele si chiar crd asta. dar sufar foarte mult din cauza a ce a zis si situatia in care sunt.stau toata ziua in casa si asc muzica gandinduma la ea.nici cu prieteni nu prea mai ies sa ne distram.nu am inselat-o niciodata.sunt prea deprimat si ma consolez cu muzica trista.asa ca cine a trecut sau macar realizeaza prin ce trec acum dati-mi un sfat plz.scuze pentru roman dar trebuie sa spun mai detaliat cu speranta sa intelegeti.

Răspuns Câştigător
| Puffi a răspuns:

Buna! Eu am stat 10 luni de zile cu un baiat ne vedeam zi de zii dormeam,mancam, stateam, etc. faceam totu impreuana. dar existau certuri din nimicuri pana intr-o zi cand ne-am despartit de tot el atunci a incercat o relatie cu alta fata a stat cu ea timp de 1 luni timp in care imi dadea msg ca i e dor de mine ca vrea sa ne vedem ne-am vazut de 2 ori. eu eram distrusa am intrat in cea mai mare depresie ma gandeam ca mai bine ar fi daca as muri plangeam zi de zi,ei bine intr-o zi mi-a zis sa ne vedem am acceptat bine inteles, mi-a zis ca renunta la prietena lui ca noi love struck ca ma iubeste dar era prea tarziu parintii mei s-au opus intr-un mod sever relatiei noastre, desi eu am luptat a 2-a zi imi zice ca nu m-am schimbat deloc si ca i pare rau ca a lasat-o pe ea pentru mine,eu sunt mai distrusa ca tine acum,dar iti dau un sfat iesi cu prietenii incearca sa cunosti persoane noi, si nu mai asculta melodii triste pentru ca, crede-ma pe cuvant o sa te distrugi pe tine ca persoana dupa o sa-tidistrugi psihiculsad Imi pare rau si eu sunt in aceeasi situatie si nu cred ca te pot ajute prea mult :* tot ce pot sa spun e mult succes si ai grija de tine

10 răspunsuri:
| Originalone a răspuns:

Get a life kid
Obsesie curata,lasate de joc si vei uita de ea.
Lasate de muzica trista si vei fi mai fericit.
Asculta muzica hip-hop romaneasca si vei prinde tupeu si vei fi mai fericit.
Viata merge inainte,nu sta intr-o singura femeie.
Femeia te ridica,dar te si trage dupa ea la fund.
Femeia nu stie ce vrea de la viata.
Sunt femei ticaloase,asa ca ferestete de ele,se joaca cu sentimentele omului.
Asa ca fugi cat poti tu de tare.
Experimenteaza viata,iubeste,traieste, fu. ce poti si ce este necesar.
Sunt pentru toti femei, vei gasi si tu printesa dorita.

| ykrabor a răspuns:

Salut,
Eu nu inteleg de ce puneti suflet atat de mult? Doar nu credeai ca o sa te casatoresti cu ea, nu? A zis ca vrea pe altu atunci nu ii mai spune nimic si las-o sa fie cu altu, daca chiar te-a iubit o sa dea ea un semn de viata!

| derek_7152 a răspuns:

192.168.1.2:27016 serverul meu de cswinking hai sa jucam un cslaughing))

| Sir explică (pentru derek_7152):

Eu vb serios.

P.S.nu merge asahappy...cand ma joc nu ma gandesc la ea.da nu pot sa ma joc toata ziua cs.

| SpawNury a răspuns:

Stiu cum te simti. pentru ca si eu am simtit si simt asta. pentru ca si eu am patit asta Doar acum 4 zile. EXACT PROBLEMA ASTA O AM SI EU! Chiar daca nu prea reusesc. macar incerc sa o uit, incerc sa ma bag pe alte fete [ chiar daca nu vreau pentru ca o iubesc pe ea ] incerc sa ies cu prietenii [ chiar daca nu am chef de nimeni si de nimic ]. Plm. sa fim sinceri. Las-o dracului de fata. si vedeti de treaba ta. ai o viata lunga, o sa iti gasesti o alta iubita care o sa fie langa tine. nu la 400 de km. pe care o sa o vezi in fiecare zi. etc. si numai asculta melodii de genul "ala". stii tu. daca tot vrei melodie trista asculta melodia asta :

http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Si nu mai spera la o sansa. Pentru ca, odata ce ei ii place de alt baiat cand e cu tine, chiar daca se desparte de ala cu care e acum. chiar daca o sa vina la tine. nu o sa fie bine. mereu o sa ai o "gaura in inima" ca, candva te-a lasat pentru alt baiat. :)

Incearca sa o uiti. Iesi afara cu prietenii, vorbeste cu fetele, glumeste, Fu*e daca e nevoie. FA ORICE CA SA O UITI PE EA!

| FursecCuFrisca a răspuns:

~ Uff.Nu trebuie sa te mai gandesti la ea,trebuie neaparat sa o uiti.e clar ca nu prea te-a iubit daca a renuntat asa usor la tine,parrerea mea e ca ar trebui sa o uiti, intr-o zi si ea va patii la fel ca tine, si cel imi bine este asa.si ea are dreptate intr-un fel, ca nu merge asa e prea mare distanta intre voi si e greu sa va vedeti.Mai ales ca relatiile al distanta nu dureaza.Cel mai bine e sa o uiti distreazate iesi cu prietenii afara, asa o sa uiti cat de curand de ea.Si eu am trecut prin multe chestii in genul asta, si am suferit mult dupa baietiwinking Si sa stii ca nu meritabig grin sper ca ti-am fost de ajutor bye bye:* BAFTA IN DRAGOSTElove struck ~

| Laurentziu007 a răspuns:

Mama.frate.nasol am trecut de multe ori prin asta eu ma duceam an oras cu un prieten bun si ma uitam dupa alte fete si ancet ancet uitam de suparare:d

| Sir explică:

Eu vb serios.

P.S nu merge asahappy. cand joc nu ma mai gandesc la ea.da nu pot sa ma joc toata ziua cs

| Sir explică:

Tnx all pentru sfaturibig grin.o sa incerc sa trec printr'o perioada de 'dezintoxicare' incercand sa nu ma mai gandesc la ea asa mult.

P.S Spaw.e chiar misto mel happy

| bonujesi a răspuns:

Wow naspa treba!