| yukyta a întrebat:

sa va spun de la inceput.
sunt cu un baiat de 2 luni si ceva si am inceput chiar sa il iubesc si sa ma gandesc la un viitor impreuna cu el. aveam amandoi ochii inlacrimati cand vorbeam despre viitor. urma sa ne logodim in februarie.in urma cu 3 zile am inceput sa ne certam dintr'o prostie si a tinut toata ziua.a doua zi cand ne'am intalnit,eram pe strada si a venit la mine, avea un semn pe gat si l'am intrebat dc, a zis ca nu stie si continua sa ma minta.mi-a aratat mult ca ma iubeste dar ma minte.astazi i'am reprosat asta si continua sa faca lucruri ce ma deranjeaza pe mine.lucruri urate.i-am zis ca pana aici, nu mai vreau.a zis"vrei sa mai continuam sau nu?" atat de usor a spus.....si i-am zis nu...el a iesit imediat de pe net.si il iubesc.ma doare.ce crede'ti ca trebuie sa fac? fara jigniri va rog, imi este destul de greu acuma.multumesc

Răspuns Câştigător
| MissJJ a răspuns:

Daca te minte ceva nu e in regula cu relatia voastra, daca nu tine seama de lucrurile care te deranjeaza din nou e ceva aiurea.Iar reactia lui se aduna.
Cel mai bine este sa nu il cauti, sa astepti sa vezi ce urmeaza sa faca, daca renunta atat de usor la tine e clar ca nu ii (mai) pasa.

| yukyta explică (pentru MissJJ):

Asta ma gandeam sa fac, sa astept sa vad ce are el de gand.dar daca ma cauta, eu ce ar trebui sa ii spun? sa accept pur si simplu scuzele? sa nu il mai iert?

| MissJJ a răspuns (pentru yukyta):

Gandeste-te bine ce vrei, tu stii ce e intre tine si el.Nu e normal sa te minta, plus ca mi se pare o graba logodna voastra, iar daca simti ca te-a inselat...de obicei o femeie simte cand ceva nu e in regula cu barbatul ei, nu stiu nivelul tau de gelozie ca sa ma pot pronunta.
Un barbat daca te iubeste iti pune lumea la picioare si nici prin cap nu ii trece sa te raneasca sau sa te minta, din contra nu stie cum sa faca ca sa fie bine intre voi doi.
Incearca sa analizezi situatia la rece.

| yukyta explică (pentru MissJJ):

Asa este.ai dreptate.a facut asta la un moment dat, dar in ultimele 3 zile a fost alt om.si nu merit asta din partea lui, i-am oferit totul lui.multumesc.primesti funda

25 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Mai ai de gând să te lași mințită? Îl iubești...dar el oare te iubește? Te respectă?

| Danysan a răspuns:

Este aiure ceea ce ti se intampla dar mi se pare exagerat sa faci atata scandal pentr-u un simplu semn -poate a vreau sa rupa vreun trandafir pentr-u tine ca sa va impacati si s-a julit...

| grab a răspuns:

Fata mea, se vede treaba ca a gasit la alta ce nu a primit de la tine.
acum mingea este in terenul tau, trage la poarta cu maxima concentrare sau lasa-o pe alta sa inscrie daca asa a fost sa fie, nu e nicio suparare e clar ca deja baiatu se pee sha pe atitudinea ta si pe ce insemni tu din moment ce a inceput sa te minta e clar ca NU IL mai interesezi.
nu e nicio drama, da-i un sut un fund si lasa-te curtata din nou de altii care sa te faca sa te simti din nou femeie si iubita, nu doar pustoiace si prostita pe deasupra!

curaj!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

E vina ta, nu mai pune intrebari gen, de unde e semnu laughing cauti scandal singura

| yukyta explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Sa inteleg ca intr'o relatie stabila e bine sa vi cu semne la persoana iubita care arata clar ca ai inselat'o..asta e parerea ta, nu?

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru yukyta):

Nu imi plac femeile care fac crize de gelozie din nimicuri. omu tia explicat ca te iubeste, ai frate incredere in el, ca pe asta se bazeaza o relatie, pe incredere

| yukyta explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Deci pentru tine ''a insela'' e un nimic.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru yukyta):

Tu esti cam paranoica

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru yukyta):

Si s-a rezolvat problema? tia explicat iubitul ca esti penibila cand esti geloasa fara motiv?

| yukyta explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Te rog nu ma fa 'penibila' ca e un cuvant jignitor. da, s-a rezolvat si nu am fost geloasa fara motiv

| NuMaContrazice a răspuns:

Lasa-l, gandeste-te, daca acum iti face asa cum va face cand va veti casatori (daca va veti casatorii), vrei ca sotul tau sa se culce cu cine vrea dar tu sa nu ai nici un drept nici macar la niste explicatii? Uite asa usor usor se ajunge si la violenta si vei ajunge sa fii batuta (Doamne fereste!) de persoana pe care o consideri "suflet pereche".
Nu trebuie sa gandesti cu inima, chiar daca il iubesti, de ce sa-ti distrugi viata? Cauta pe altcineva mai bun, sigur vei gasi.

| NickName01 a răspuns:

Daca nu ramane de la sine, atunci nu merita sa ramana, si e cel mai bun semn ca nu are ce cauta langa tine. Ce nu e dragoste adevarat se transforma peste ani si ani intr-un cosmar din care nu mai poti iesi.

Nu trebuie sa te temi ca celalat isi va da arama pe fata. Roaga-te sa si-o dea mai repede sa stii cu cine ai de-a face.

Ai toate motivele sa-l pui la incercare pe cel care trebuie sa stea langa tine o viata!

| NickName01 a răspuns:

Dacă respect nu e, nimic nu e! Dacă un băiat nu mai simte că are motiv să respecte o fată, nu va mai avea absolut nici unul s-o iubească sau să rămână cu ea!

O fată nu are voie să se lase a nu fi respectată. Trebuie să pretindă asta. Dacă nu o face, şi-a semnat în schimb condamnarea la a fi "folosită", umilită şi nefericită...

| yukyta explică (pentru NickName01):

Cand i-am spus, eu nu o sa pot sa traiesc asa toata viata, a zis ca nu ca se va schimba, mi-a zis asta de cateva ori, nu stiu ce sa mai cred.imi tot zice sa nu imi fie frica.si chiar mi-a dovedit ca ma iubeste, dar vreau sa imi dovedeasca cum trebuie.ma gandeam ca atunci cand voi locui cu el se va schimba. oare sa fie asa?

| h3r a răspuns (pentru NickName01):

Ai dat acum 2 răspunsuri jos pălăria!

| trance04 a răspuns:

Parerea mea este ca nu se merita, ai toata viata inainte si nu cred ca iti place sa incepi asa relatie cu minciuni, gandeste-te bine, ce este al tau este pus deoparte si nu ti-l ia nimeniwinking:*

| Swal a răspuns:

Lasa-l in pace. Nemernic jegos.
Cauta-ti pe altu, poate acela va stii sa te aprecieze.

| MisterRip a răspuns:

Draga mea yukyta, fara suparare dar unde tie mintea? Daca el face gesturile astea acum, ce crezi tu ca va face cand va si "oficial" sa zic asa, gandeste? Deja isi bate joc de tine, si cred ca e suficient. Daca iubesti ceva sau pe cineva. asta nu inseamna ca si trebuie sa ai acel ceva, sau ca e si bun pentru tine, inima indragosteste mintea alege ce sa iubeasca, un proverb zice asa ( deseori in viata, sigurul lucru pe care il iubesti, si il vrei din toata inima sal ai, e sigurul lucru pe care nul poti avea), deci il iubesti bine inteleg, dar el merita iubirea ta? eu cred ca nu prea, si se cunoaste din gesturile lui, as paria ca nici nu te iubeste si te minte. Deci nu uita, baietii sunt, ai viata inainte si sigur vei gasi pe cineva mult mai bun ca el, o sa vezi candva. Altfel continui pe pielea ta si o sa pleci mai mult obligata decat de buna voie. Aleregea e a ta. Nu uita sa zamebesti happy

| MadalinMarian a răspuns:

O intrebare.Cati ani ai?
Daca el te minte si se poarta urat cu tine de ce mai tii la el, incearca sa il uiti si gaseste pe altcineva.

| yukyta explică (pentru MadalinMarian):

18 ani...nu se poarta urat cu mine, am specificat asta, chiar mi-a dovedit ca ma iubeste.dar ma minte cu anumite lucruri si nu inteleg de ce.de teama ca nu il iert oare? dar problema cea mai mare este ca il simt ca ma inselat.si nu stiu ce sa fac.el zice ca sa nu ma gandesc la asa ceva dar eu asta simt..si crede'ma, chiar nu mai stie ce sa faca ca sa vad ca ma iubeste si din cate stiu atunci cand iubesti lupti pentru persoana iubita si mai si ierti, dar imi este greu, nu stiu ce sa fac.e prima mea iubire, doream sa fie ultima

| DenyshAtat a răspuns:

Uite nu sunt un geniu dar ma gandesc ca poate ar fi fost mult mai bine sa asteptati cam. 2-3 ani pentru logodna chiar daca il iubesti ai tot timpul iar uneori persoanele zic lucruri la nervi, uneori lucruri ce dor foarte mult si te ranesc dar daca el te minte ce iubire este asta, ADEVARATA?! nu prea cred este numai bine ce faci acum ca v'ati despartit sau pentru un timp. dar te sfatuiesc sa discuti aceasta problema cu cea mai de incredere persoana in care sti ca poti avea in credere sa-i zici orice fara sa te insulte... si cu toate astea pana la urma: Fa ce'ti spune Inima!