| Snoooop a întrebat:

Hey TPU.Am o problema sad Am 12 ani si inca nu am avut vreo prietena cryingNu sunt urat.Dar nu am avut.
E grav? Va rog raspundeti. Fundaa

PS:fara comentarii de genu :"La varsta asta prietena! Du-te joaca fotbal...Lasa fetele si apuca-te de invatat!"

Va rog ajutati-ma! :p

Răspuns Câştigător
| alinutzaap a răspuns:

Nu e grav deloc!
Ai doar 12 ani ai timp sa-ti faci prietena.

10 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Mă laşi măăă, am avut un coleg care la 17 ani a avut prima prietenă.

| Dariusuu a răspuns:

Dacă aveai 20 de ani te înţelegeam dar la 12 ani?

Dă-o mă...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa fetele si du-te la invatat.Tu vrei prietena la 12 ani? nu te auzi un pic ce spui?

| S3D4n a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma! Si eu am 12 ani si am prietena care mi-a spus ca-s simpatic si chestii din astea. Daca stie ce e iubirea si daca stie ce sa faca, lasa-l. Eu, de ex imi place de fata de care v-am vorbit. Toti copii zic ca-i urata rau dar normal ce zic eu e exact invers: Buna rau si provocatoare tongue. Daca la mine s-a intamplat chestia asta ca copii zic ca-i urata si eu zic ca-i sexy, inseamna ca este vorba si de sentimente deja. Probabil ca asa zic copii de ciuda pentru ca-i buna raww... poate.
Deci: Daca sti pe o fata ce sti ca a vorbit cel mai mult cu tine decat celelalte fete, la ea ai mai multe sanse. De ex:
1.Ca sa te placa o poti ajuta in caz de ii cade ceva pix, creion, carte, etc.
2. Poti vorbi mai mult cu ea sau;
3.Ii poti cumpara tu ceva.

Asa am facut eu cu prietena mea si acum... am ajuns unde ne-am dorit amandoi.Deci bafta, ca nu-i usor. Aaaa, mi-am adus aminte de ce imi zicea tata.Imi zice ca daca o fata spune ca esti urat sau prost normal spune invers: Ca esti frumos si destept. Daca te uiti si pe net, 93, 4% dintr-e fete spun asa cum ti-am spus eu. Si 6, 6% dintre fete spun adevarul. Deci sa nu crezi ca nu te place nimeni.

Apropo: pe prietena mea o cheama Leticia(se citeste / pronunta Letiţia)

Bafta man! Iti tin pumnii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta asta prietena? Du-te joaca fotbal...Lasa fetele si apuca-te de invatat!

| S3D4n a răspuns (pentru anonim_4396):

Man invat destul de bine pentru nota 7 in sus. Si in plus: chestia ca am o prietena nu ma afecteaza psihic.Tot la fel de bine invat.Iau note peste 8 in sus. Apropo de fotbal. Jucam de ne rupem in pauza dar acuma ne-a interzis diriginta sa mai jucam fotbal. Jucam in fiecare pauza noi vs alta clasa. Suntem FC. Unirea Sannicolau Mare Jr. Cauta pe net tongue.

| octha a răspuns:

Cred ca din cauza voastra sa marit rata de varsta in care oamenii din Romania mor mai repede.pentru ca ganditi pesimist.parca sunteti cu pistolul la cap si va ameninta cineva ca daca nu aveti prietena muriti.si app.e mult mai sanatos sa inveti decat sa ai prietena..cartea nu te insealatongue, si nici nu te face sa suferiwinking..sa numi zici ca daca iti faci de pe acum de la 12 ani prietena ai sa fii toata viata cu ea..deci o sa mai si suferi dupa ea.tongue

| miru20cmrecords a răspuns:

Poate ca nu e momentu mai bine pune mana pe carte.

| lepy706 a răspuns:

Nu nu-i nici o problema, daca ai cauata si nai gasit e o problema dar daca nai vrut la varsta ta tu algi daca esti pregatit pentru o relatie
bata!

| Nikapp a răspuns:

Baietii din clasa mea au cate 13 ani si nu se grabesc sa-si faca prietena))