| SynapseNinja a întrebat:

Ce fel de post de radio îmi recomandați să îmi fac, online sau nu? Și de ce (de preferat să menționați avantajele și dezavantajele fiecăreia - obligatoriu chiar toate)? De preferat să răspundeți serios, fără comentarii de genu: „Lasă radio-ul ăla, apucă-te de altceva" sau „Mai bine ai pune mână să studiezi" sau altele de genu. Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| neacsumihai2009 a răspuns:

Avantajul e clar in favoarea celui online deoarece sunt costurile si logistica mai mici, however, cu celalalt te poti axa mult mai mult pe partea business a lucrurilor ( sa aduci sponsori, oameni care sa faca reclama la radio) dar totodata, implica costuri de promovare mult mai mari decat unul online. Depinde care e segmentul de public pe care te axezi.

| SynapseNinja explică (pentru neacsumihai2009):

Aș vrea să mă axez pe segmentul de public de toate vârstele (de la cei mai bătrâni și, care de obicei, sunt și comuniști până la cei mici - de 7 sau 8 ani)

| neacsumihai2009 a răspuns (pentru SynapseNinja):

Audienta ta e mult prea vasta

Ce asculta cei mici si cei de varsta a 2-a, sau a 3-a, sunt tipuri total diferite de continut, insa tu stii mai bine ce vrei sa fie.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine naiba mai asculta (la) radio?

| Itanul a răspuns:

Nu stau prea multi sa asculte un radio, on-line.
Fa un sondaj si ai sa vezi.