| anonim_4396 a întrebat:

am o problema care deja ma scoate din sarite...ma doare foarte tare in piept in partea stanga, nu stiu exact daca e ceva medical sau e ceva "sentimental" habar nu am, insa nu am mai patit asa ceva niciodata.Am luat in calcul si posibilitatea asta faptul ca in ultimu' timp sunt foarte stresata, suparata depresiva intr-un cuvant plang din orice ma apuca oriunde, nu dorm nu pot sa dorm si stau inchisa in casa ...toate lucurile astea se datoreaza unei sarcini pierdute si o despartire foarte dureroasa si poate asta m-a afectat, insa numai rezist cu durerea asta ..innebunesc unii ma fac nebuna pentru ca pur si simplu reactionez ca una daca cineva ma deranjeza incep sa tip sa urlu pana ma lasa in pace ..ma simt incoltita si acum cativa ani cam 2, am fost dependeta de cocaina tot din cauza asta am fost prea stresata, trista etc si am ajuns sa iau cocaina ca o bomboana care iti indulcea viata, am stat intr-o clinica m-am facut bine dar acum imi e frica sa nu ajung tot acolo ..deci daca poate cineva sa-mi zica cu ce as putea sa scap de sentimentu sau durerea asta ..nu stiu pastile, doctori, oameni orice sa-mi zica nu conteaza pretul acestui lucru conteaza ca eu sa fiu bine.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acea durere este data de starea ta psihica. Depaseste mentalitatile si mergi la un psihiatru. In ziua de azi, cu stresul in care traim, nu se merge la psihiatru numaidecit pentru "nebunie" ci si pentru o stare de stres. Nu te distruge si fa-ti curaj. Gindeste ca poate e mai bine ca te-ai despartit acum decit sa fi avut o viata de chin. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici sa nu te gindesti la "bomboana" din trecut. Mai bine stai pe aici si birfim gramada.

| HaHaGirl a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,dar bomboana aia ma facea fericita...acum cine sau ce ma face?! e greu sa stii ca trebuie sa te abtii de la ceva ce in anumite situatii poate fi singura solutie insa nu stiu e ceva ce ma retine sa nu o fac

| anonim_4396 explică (pentru HaHaGirl):

Aia este fericire?! Ma indoiesc. Nu cunosc starea (si nici nu vreau) dar presupun ca este un fel de euforie ca de la betie. Iar cind te "trezesti", ce simti? Cred ca iti vine sa te dai cu capul de pereti. Merita? Oare nu e mi bine sa gasesti un om cu care sa te intelegi? Dar sa te intelegi, nu sa-l tii linga tine doar pentru o alta iluzie, ca ai pe cineva in pat. Tie iti trebuie afectiune si comunicare. Iesi in oras, nu te uita urit la nimeni si incearca sa vorbesti cu toata lumea. Zimbind cit mai mult. Sa vezi atunci ce bine te vei simti. Abia atunci vei fi fericita.